• Informacje na temat:

  habit

Artykuły na temat: habit
 • Watykan ujawnia, ilu zakonników zrzuciło habit

  Około 2300 zakonników i zakonnic rocznie odchodzi ze stanu duchownego - podała watykańska kongregacja życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. O rosnącym zjawisku nazwanym "odpływem" z zakonów informuje dziennik "L'Osservatore Romano".

 • Oscar i panna Ida czyli w habicie do Hollywood

  Młodziutka, milcząca i trochę zagubiona zakonnica o ujmującym spojrzeniu ma szansę osiągnąć więcej niż pewny siebie elektryk z charakterystycznym wąsem. Niestety, znajdą się na pewno tacy, którzy z uporem godnym lepszej sprawy będą tarmosić ją za habit i udowadniać, że niezłe z niej ziółko…

 • Analiza metodą izotopu węgla C14 jednego z czterech habitów świętego Franciszka z Asyżu podała w wątpliwość jego autentyczność.

 • Powrócą rewolucjoniści w habitach?

  "Papieska zapowiedź przyspieszenia procesu beatyfikacyjnego arcybiskupa Oscara Arnulfo Romero z Salwadoru ożywia w środowiskach zmęczonych brakiem "elastyczności" Kościoła nadzieje na rychłe w nim zmiany" - pisze "Rzeczpospolita". Przypomina, że duchowny został zamordowany ponad 20 lat temu przez "obrońców tradycyjnego porządku".

 • "Demon w habicie". Zakonnica pomagała księżom gwałcić głuche dzieci

  Urodzona w Japonii, wychowana w Argentynie zakonnica Kosaka Kumiko, został aresztowana i oskarżona o straszne czyny. Siostra zakonna przez lata pracowała w szkole dla głuchoniemych. Przez swoich podopiecznych była nazywana "złą zakonnicą". To ona bowiem, zamiast opiekować się powierzonymi jej dziećmi, odsyłała je do pokojów, gdzie były wykorzystywane seksualnie przez księży. Zmuszała je także do oglądania pornografii.

 • Kibicki w habitach

  Piłkarze Jango Katowice zyskali w tym roku fanki w habitach. Noszą szaliki, krzyczą i machają specjalnymi balonikami. To siostry zakonne z katowickiego Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi.

 • Mediolańska projektantka mody Elisabetta Biancheri przygotowała dla zakonników specjalne habity z kieszonkami na telefony komórkowe.

 • Internetowa strona dla myślących o habicie

  Pierwszą w Polsce internetową stronę dla szukających swojego powołania uruchomili w sobotę krakowscy franciszkanie.

 • Oscary 2015: Hipsterka w habicie, czyli „Ida” od A do Z

  Już wielu zawróciła w głowie, więc możliwe, że zdobędzie również Oscara. A taka się wydawała niepozorna, cichutka i skromniutka... Na kilka dni przed oscarową galą rozkładamy "Idę" na czynniki pierwsze w subiektywnym i stronniczym, ale też niepozbawionym dystansu i ironii alfabecie.

 • W greckim klasztorze prawosławnym ukrywał się ścigany przez amerykańskie władze mężczyzna. W USA zarzuca mu się wyłudzenie od amerykańskich szpitali 11 milionów dolarów. Mężczyzna od kilku lat udawał mnicha.

Zdjęcia na temat: habit
Dyskusje na temat: habit