• Informacje na temat:

  haiku

Artykuły na temat: haiku
 • Przewodniczący Rady Europejskiej wydaje tomik haiku

  ...15 kwietnia do księgarń trafi pierwszy tomik haiku autorstwa przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Były belgijski premier od lat z wielką pasją oddaje się te krótkiej formie japońskiej poezji, a wiersze publikuje regularnie na swoim blogu.

 • Haiku, czyli platynowa płyta Anny Marii Jopek

  Album HAIKU to próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Dzięki współpracy pomiędzy Jopek a Ozone, płycie udało się uzyskać status platynowej. - Makoto jest geniuszem. Ale to co dla mnie najpiękniejsze w Jego pianistyce, to umiejętność słuchania drugiego człowieka, szacunku dla niego i chęć zrozumienia jego prawdy. We współpracy z Makoto każdy czuje się ważny...

 • Legendarny kierowca zaskoczył dziennikarzy na konferencji prasowej

  ...​Fiński kierowca formuły 1 Kimi Raikkonen przed Grand Prix Japonii zaskoczył dziennikarzy prezentując tomik własnej poezji haiku, która była pisana przez wiele lat w "chwilach zadumy".

 • Trzy wyjątkowe koncerty Anny Marii Jopek!

  Już w październiku w Teatrze im. St.I. Witkiewicza odbędą się wyjątkowe trzy koncerty promujące platynowy album Anny Marii Jopek i Makoto Ozone Haiku.

 • Weekend z Japonią w Muzeum Narodowym

  Oddział Etnografii gdańskiego Muzeum Narodowego organizuje weekend japoński. W programie znajdą się m.in. wykłady dotyczące sztuki tworzenia haiku, wystawienie japońskiej baśni, pokaz ceremoniału parzenia herbaty i układania ikebany oraz wystawa kimon. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę.

 • Kraków świętuje 100. rocznicę urodzin Czesław Miłosza

  W 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie stanęła instalacja "Haiku" autorstwa Aleksandra Janickiego. Na urodzinowym przyjęciu pod gołym niebem był tort cytrynowy, kolorowe baloniki i wiersze noblisty.

 • Warszawskie "Wiersze w metrze"

  Wiersze w wagonach i na stacjach metra, happeningi, konkurs "Haiku dla Warszawy", a także poetycką grę miejską zaplanowano w ramach drugiej edycji projektu "Wiersze w metrze", który będzie realizowany od 15 września do 11 października.

 • Wiersze w wagonach i na stacjach metra, happeningi, konkursy "Haiku" i "Poetyckie graffiti", a także poetycką grę miejską i warsztaty slamowe zaplanowano w ramach trzeciej edycji projektu "Wiersze w Metrze", którą zainaugurowano w poniedziałek w Warszawie. Akcja potrwa do 30 września.

 • Dla EMO, bez weny, także się coś znajdzie

  Wraz z wzrastającą popularnością najnowszej mody wśród przeżywających burzliwy okres dojrzewania nastolatków, którym niestety natura poskąpiła talentu w wyrażaniu swego bólu krótkiej przerwy między pustką nicością - z pomocą idzie jak zwykle niezastąpiony internet, oferując tym razem "EMO Haiku Generator".

 • V weekend z Japonią w Gdańsku

  W programie: 13 lutego 10.00-10.40 - Moja droga do haiku- dr Agnieszka Żuławska-Umeda (japonistka, tłumaczka i poetka haiku) 10.45-13.15 - Góra, deszcz, morze, wiatr, czyli spotkanie z haiku w wykonaniu Doroty Pyry, Lecha Szeglowskiego, Piotra Szczepańskiego 13.30-14.30 - Wielka podróż Luli - spektakl dla dzieci Teatru Królewskiego w Wilanowie na podstawie współczesnej baśni napisanej przez...

Dyskusje na temat: haiku