• Informacje na temat:

  hajdar

Artykuły na temat: hajdar
 • Premier Iraku ogłosił koniec wojny z ISIS

  Premier Iraku Hajdar Dżawad al-Abadi ogłosił "koniec wojny", prowadzonej od trzech lat przez siły rządowe z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (ISIS) w Iraku.

 • Premier Iraku: Państwo Islamskie zostało pokonane militarnie

  Premier Iraku Hajdar Abadi oświadczył, że Państwo Islamskie (IS) zostało pokonane z militarnego punktu widzenia. Zastrzegł jednak, że ogłosi zdecydowane zwycięstwo, gdy zostaną pokonani również bojownicy pozostający na terenach pustynnych.

 • Premier Iraku rozkazał zbombardowanie pozycji IS w Syrii

  Premier Iraku Hajdar al-Abadi poinformował w piątek, że rozkazał lotnictwu zbombardować pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) znajdujące się na terytorium Syrii. Podjął taką decyzję po ostatnich zamachach terrorystycznych w Bagdadzie.

 • Kurdyjskie referendum. ​Premier Iraku gotów do interwencji militarnej

  Premier Iraku Hajdar al-Abadi ostrzegł w sobotę, że jest gotów do interwencji militarnej, jeśli zaplanowane na 25 września referendum niepodległościowe w irackim autonomicznym Kurdystanie doprowadzi do aktów przemocy.

 • Iracki premier Hajdar al-Abadi domaga się unieważnienia wyników referendum niepodległościowego, które odbyło się w poniedziałek na terytoriach kontrolowanych przez Kurdów w Iraku. Jednocześnie wezwał Kurdów do dialogu w ramach obowiązującej konstytucji.

 • Premier Iraku: Państwo Islamskie zostało pokonane militarnie

  Premier Iraku Hajdar Abadi oświadczył we wtorek, że Państwo Islamskie (ISIS) zostało pokonane z militarnego punktu widzenia. Zastrzegł jednak, że zdecydowane zwycięstwo ogłosi, gdy zostaną pokonani również bojownicy pozostający na terenach pustynnych.

 • ​Irak: Siły specjalne weszły do centrum Faludży

  Irackie siły specjalne weszły w piątek do centrum Faludży - poinformował dowódca tych oddziałów Hajdar al-Obeidi. Wcześniej iracka telewizja podawała, że wojsko odbiło z rąk dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) główny budynek rządowy w mieście.

 • Ważny dowódca Al-Kaidy w Syrii zabity przez amerykański dron

  Ważny dowódca Al-Kaidy w Syrii Hajdar Kirkan, odpowiedzialny za planowanie ataków za granicą, m.in. w Turcji, został w połowie października zabity przez amerykański dron - poinformował w środę rzecznik Pentagonu Jeff Davis.

 • Premier Iraku wysyła wojsko na sporne tereny

  Premier Iraku Hajdar al-Abadi wydał w poniedziałek wieczorem rozkaz powrotu armii irackiej na tereny sporne w Iraku, czyli te, które są obecnie pod kontrolą kurdyjskiej Peszmergi i gdzie odbyło się w poniedziałek kurdyjskie referendum niepodległościowe.

 • ​Premier Iraku: Wyzwoliliśmy Hawidżę spod władzy Państwa Islamskiego

  Premier Iraku Hajdar al-Abadi potwierdził w czwartek w Paryżu, że wspierane przez USA siły irackie wyzwoliły miasto Hawidża, na północy Iraku, spod władzy dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Wcześniej o odbiciu Hawidży powiadomiła iracka armia.

Dyskusje na temat: hajdar