• Informacje na temat:

  halabarda

Artykuły na temat: halabarda
 • Joanna d'Arc straciła… głowę

  Tajemnicza afera w Muzeum Joanny d'Arc w Rouen we Francji. Nieznany sprawca odciął woskowej figurze Dziewicy Orleańskiej głowę. Użył do tego znajdującej się w muzeum zabytkowej, angielskiej halabardy. We francuskiej prasie zaroiło się od ironicznych komentarzy.

 • Teoria śmiertelnego ciosu zadanego Ryszardowi III

  Historia Anglii jest bogatsza o kolejny fakt z życia króla Ryszard III. Naukowcy ustalili dokładnie od jakiego ciosu zginął. Szkielet utrwalonego w tragedii Szekspira króla znaleziono 3 lata temu pod parkingiem w Leicester.

 • Witold Pyrkosz nie żyje. Wybitny aktor miał 90 lat

  Zmarł Witold Pyrkosz - pamiętny Pyzdra z "Janosika", Balcerek z "Alternatyw 4" i Duńczyk z filmów "Vabank" i "Vabank 2". Znany aktor filmowy i teatralny, nazywany "królem polskich seriali", odszedł w wieku 90 lat.

 • Żołnierze "najmniejszej armii świata" w Polsce

  Z pielgrzymką śladami świętego Jana Pawła II przybywa dziś do Polski pierwsza grupa Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej z Watykanu. Pobyt w naszym kraju oficerowie i żołnierze "najmniejszej armii świata" rozpoczną od odwiedzenia Jasnej Góry.

 • Johnson: Wielka Brytania nie zamierza dać się zepchnąć na margines

  ​Wielka Brytania nie zamierza dać się zepchnąć na margines po wyjściu z Unii Europejskiej, Londyn chce odgrywać wiodącą rolę w nieprzewidywalnym świecie - oświadczył w piątek szef dyplomacji Boris Johnson w swym pierwszym dużym wystąpieniu o polityce zagranicznej.

 • Sandomierz - Mały Rzym, który upodobali sobie twórcy

  Sandomierz nie przez przypadek nazywany jest Małym Rzymem, leży bowiem na 7 wzgórzach. Jego wielowiekowa historia pozostawiła tutaj bardzo liczne i cenne zabytki. Miasto upodobali sobie twórcy filmów i pisarze. Sandomierz był Twoim Miastem w Faktach RMF FM.

 • Trzech halabardników rozpoczęło patrolowanie o zmroku ulic Starego Miasta w Toruniu. Do końca lata, w każdy weekend, straż nocna w stylizowanych uniformach, wzywać będzie turystów i mieszkańców miasta do gaszenia światła i udawania się na spoczynek.

 • Każdy wieczór ze strażnikami

  Trzyosobową rotę w stylizowanych strojach historycznych strażników miejskich będzie można spotkać na staromiejskich ulicach Torunia codziennie po zmierzchu od 15 czerwca 2008 r. do końca wakacji.

 • Sensacja potwierdzająca teorię Einsteina. Zaobserwowano falę grawitacyjną z kosmicznej katastrofy

  Po raz pierwszy udało się zaobserwować na Ziemi fale grawitacyjne - ogłosili polscy uczestnicy międzynarodowych badań, które pokazały, że we wrześniu przez naszą planetę przeszły zmarszczki czasoprzestrzeni, ślad kosmicznej katastrofy. 14 września ubiegłego roku dwa detektory amerykańskiego obserwatorium LIGO oddalone od siebie o 3 tys. km (jeden w Waszyngtonie, drugi w Luizjanie) zarejestrowały niemal jednocześnie sygnał fal grawitacyjnych pochodzących ze zderzającego się układu dwóch...

 • Trzyosobowy patrol straży nocnej wyruszył w niedzielę o zmierzchu na ulice Starego Miasta w Toruniu. Strażnicy w historycznych strojach będą przechadzać się po mieście codziennie do końca wakacji, obwieszczając obywatelom i turystom koniec dnia.

Dyskusje na temat: halabarda