• Informacje na temat:

  halas

Artykuły na temat: halas
 • Wiele hałasu o Polskę

  Według publicysty dziennika „The Guardian”, kłopotliwe relacje UE i Polski wystarczyły, by nazwać nasz kraj i Węgry „zbójeckimi państwami”. – To bardzo obraźliwe określenie, pamiętajmy, że kiedyś tym samym mianem określano Irak Saddama Husajna – przypomina prof. Piotr Wawrzyk z UW.

 • W Izraelu koniec "hałasu megafonów z meczetów"?

  Kneset przyjął w środę wstępnie w pierwszym czytaniu dwa projekty ustaw dotyczące nawoływań do modlitwy, jakie pięć razy dziennie rozlegają się z minaretów. Pierwszy projekt zakazuje takich wezwań w nocy, drugi zaś - używania w tym celu megafonów.

 • Hałas zabija?

  Ryk silników, tumany kurzu i zapach spalin. Dla każdego wielbiciela wyścigów samochodowych - raj. Dla okolicznych mieszkańców - piekło.

 • Hałas przyczyną uszkodzeń słuchu u dzieci. Ekspert ostrzega

  - Dzieci są szczególnie narażona na działanie hałasu, bo ich narząd słuchu jest bardzo wrażliwy na uszkodzenie. Groźny dla nich jest zarówno hałas krótkotrwały, jak i przewlekły, który bywa nawet częstszą przyczyną uszkodzeń słuchu – przestrzega laryngolog.

 • Hałas w miejscu, gdzie zaginął okręt, charakterystyczny dla eksplozji

  Analizy nietypowego hałasu w miejscu, w którym w dniu zaginięcia znajdował się argentyński okręt podwodny ARA San Juan z 44 osobami na pokładzie, wykazały, że był on charakterystyczny dla eksplozji - ogłosiła w czwartek argentyńska marynarka wojenna.

 • Trudna sytuacja mieszkańców Sanoka. Odór i hałas, który nie pozwala spać

  ​Odór nie do wytrzymania i hałas niepozwalający spać - z taką sytuacją od kilku lat zmagają się mieszkańcy Sanoka na Podkarpaciu. Powodem tych uciążliwości jest praca pobliskiej mleczarni należącej do grupy Mlekovita. "Nie da się otworzyć okna, a rozmawiając z sąsiadami, musimy do siebie krzyczeć" - mówią dziennikarzowi RMF FM mieszkańcy dzielnicy Olchowce.

 • Prof. Józef Hałas nie żyje

  W wieku 87 lat zmarł we Wrocławiu prof. Józef Hałas - malarz, klasyk polskiej sztuki współczesnej. Artysta tworzył przede wszystkim abstrakcyjne cykle, których tematem była natura.

 • Hałas nasz nieznany

  Dopiero w 2011 r. będzie wiadomo, czy hałas w Poznaniu w ostatnich latach zwiększył się czy też obniżył - takie jest stanowisko Urzędu Miasta w sprawie najpoważniejszego zagrożenia ekologicznego w Poznaniu.

 • Zgodnie z unijnymi zarządzeniami, każde większe europejskie miasto musi mieć swoją akustyczną mapę, mapę hałasu - wskazującą najgłośniejsze miejsca, które są groźne dla zdrowia ludzi.

 • Rowerzyści zrobią hałas!

  Członkowie stowarzyszenia "Rowerowy Szczecin", w każdy ostatni piątek miesiąca zbierają się o godzinie 18. na placu Lotników w Szczecinie na Rowerową Masę Krytyczną.

Zdjęcia na temat: halas
Wideo na temat: halas
 • Pomiar hałasu

  Pomiar hałasu

 • Słoneczny Patrol RMF FM zawitał dziś do Rzeszowa. Rozdajemy lody!

  ​Słoneczny Patrol RMF FM dziś rządzi w Rzeszowie! Zaczynamy w samo południe na Rynku i rozdajemy Wam tysiące darmowych lodów. Od 15.00 rozgrzewamy się przed największym wakacyjnym karaoke! Na pierwszych 500 uczestników czekają żółte koszulki RMF FM! Później robimy hałas na całą Polskę - razem śpiewamy polskie wakacyjne przeboje, a razem z nami jest MATEUSZ ZIÓŁKO!

 • Interwencja RMF FM: Tramwaje nie dają żyć

  Hałas, stukot kół, drgająca podłoga i pękające ściany – to codzienność mieszkańców ulicy Perłowej w Bydgoszczy. Kilka metrów od ich okien biegnie ruchliwa linia tramwajowa, która od lat uprzykrza im życie. „To dla nas ogromny problem. Jesteśmy skazani na dożywocie w wiecznym hałasie!”- alarmują mieszkańcy i proszą RMF FM o pomoc.

Dyskusje na temat: halas