• Informacje na temat:

  halifax

Artykuły na temat: halifax
 • Kanada: Kot kandydatem na mera Halifaksu

  Własną kampanię przed październikowymi wyborami mera kanadyjskiego miasta Halifax prowadzi... kot. Czarno-biały Tuxedo Stan jest liderem Partii Tuxedo (Tuxedo Party) i ma swoją stronę internetową oraz wiernych fanów na Facebooku.

 • Piraci uwolnili załogę i tankowiec Halifax uprowadzony w zeszły weekend na wysokości delty Nigru - poinformowało w sobotę Międzynarodowe Biuro Morskie. Tankowcem, płynącym pod banderą maltańską, zarządza grecka spółka Ancora Investment Trust.

 • Nie wszystkie przetransportowano do rodzinnych miejscowości ofiar. Na Cmentarzu Fairview Lawn Cementary w Halifaxie pochowano 121 osób, które zginęły w katastrofie Titanica. 29 pochowano na dwóch innych miejscowych cmentarzach Mount Olivet Cementary oraz Baron de Hirsch Cementary. Wielu ciał nie zidentyfikowano. Na nagrobkach widnieje data śmierci, a także numer. Nagrobki ułożono w kształt...

 • Halifax w centrum obchodów setnej rocznicy zatonięcia Titanica

  Z soboty na niedzielę będziemy obchodzić setną rocznicę zatonięcia Titanica. Statki wycieczkowe, które płyną na miejsce katastrofy legendarnego liniowca, zawiną też do Halifaxu. Z tego portu na ratunek popłynęły sto lat temu statki Mackay-Bennet, Minia i Montmagny. Tam też spoczywa ponad 150 ofiar tragedii.

 • Halifax minutą ciszy uczcił ofiary Titanica. W porcie zawyły syreny na cumujących tam statkach. W mieście rozdzwoniły się kościelne dzwony. Ulicami Halifaksu przeszedł pochód pamięci. To wielkie(...) cmentarzach. Na jednym z nich odprawiono dziś nabożeństwo. Ale ofiary katastrofy są dziś wspominane w wielu miejscach na świecie. Halifax to jedno z tych miejsc, Southampton w Anglii to kolejne, a także...

 • Piraci uwolnili załogę i tankowiec Halifax uprowadzony tydzień temu na wysokości delty Nigru - poinformowało Międzynarodowe Biuro Morskie. Tankowcem, pływającym pod banderą maltańską, zarządza grecka spółka Ancora Investment Trust.

 • Minister obrony Turcji: Ciało Chaszukdżiego mogło być wywiezione z kraju

  Minister obrony Turcji Hulusi Akar powiedział w Halifax, że zabójcy saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego mogli niezauważenie wywieźć z kraju jego rozczłonkowane ciało dzięki immunitetom dyplomatycznym.

 • Minister obrony Turcji: Ciało Chaszodżdżiego mogło być wywiezione z kraju

  Minister obrony Turcji Hulusi Akar powiedział w sobotę w Halifax, że zabójcy saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego mogli niezauważenie wywieźć z kraju jego rozczłonkowane ciało dzięki immunitetom dyplomatycznym.

 • Mężczyzna z miasta Halifax w Nowej Szkocji trafił na znalezisko prawie tak stare jak sama Kanada.

 • 36-letnia Polka brutalnie zamordowana w Wielkiej Brytanii. Osierociła trójkę dzieci

  Ciało 36-letniej Polki znaleziono w jednym z domów w miejscowości Halifax w północnej Anglii. Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że kobieta została brutalnie zamordowana. W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego mężczyznę - podaje "The Sun".

Wideo na temat: halifax
 • Butelka piwa prawie tak stara jak Kanada

  Mężczyzna z Halifax w Nowej Szkocji trafił na znalezisko prawie tak stare jak sama Kanada. Nurek Jon Crouse wyłowił z oceanu butelkę z przeszłością. Znaczenia na dnie datują przedmiot na 1872 i 1890 rok. Na korku jest także napis „A. Keith’s Brewers”, który jest najstarszy komercyjnym browarem w Ameryce Północnej. Eksperci stwierdzili, że płyn w butelce mógł być dawniej pysznym piwem, jednak na

Dyskusje na temat: halifax