• Informacje na temat:

  hall aleksander

Artykuły na temat: hall aleksander
 • Aleksander Hall: Wałęsa posunął się za daleko, ale historycy to wiedzą

  Dokumenty znalezione w domu generała Czesława Kiszczaka nie zmienią najnowszej historii Polski - uważa Aleksander Hall. Historyk i działacz opozycji mówił w Radiu Gdańsk, że pewne fakty z lat 70. są dobrze znane. A ocenianie Lecha Wałęsy wyłącznie przez pryzmat tamtych lat jest niesprawiedliwe.

 • Aleksander Hall

  Członek "Solidarności" i Ruchu Młodej Polski, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, kiedyś poseł, dziś przede wszystkim naukowiec i publicysta.

 • Aleksander Hall i prof. Henryk Samsonowicz rezygnują z członkostwa w kapitule Orderu Orła Białego

  Jak czytamy na stronie dziennik.pl, Aleksander Hall i prof. Henryk Samsonowicz zdecydowali się na rezygnację z członkostwa w kapitule Orderu Orła Białego. Swoją decyzję motywują sprzeciwem wobec działań prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Hall: Nie da się napisać najnowszej historii Polski pomniejszając rolę Wałęsy

  Nie da się napisać najnowszej historii Polski umniejszając rolę Lecha Wałęsy - powiedział w sobotę podczas debaty "Spór o biografię Polski. Spotkanie świadków historii" w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, lider Ruchu Młodej Polski, Aleksander Hall.

 • Grzegorz Motyka, Aleksander Hall i Mirosław A. Supruniuk to laureaci Nagród Historycznych "Polityki", najstarszych przyznawanych w Polsce nagród dla książek historycznych. Uroczystość ogłoszenia nazwisk i wręczenia nagród odbyła się we wtorek w Warszawie.

 • Na cztery miesiące przed wyborami parlamentarnymi pojawiają się dyskusje wokół tego, co nas czeka w obliczu coraz bardziej prawdopodobnego zwycięstwa SLD. O obawach z tym związanych Barbara Górska rozmawia z posłami; Aleksandrem Hallem z SKL, Stefanem Niesiołowskim z Przymierza Prawicy i Jerzym Wierchowiczem z Unii Wolności.

 • ...piachu w tryby dopiero co naoliwionej maszynerii? Aleksander Hall : W ogóle nie ma żadnej naoliwionej maszynerii. To, że Buzek, Krzaklewski, Tokarczuk, a nawet Rokita podali sobie ręce to nie znaczy, że powstała nowa jakość. RMF FM : Nie oznacza to odnowy? Aleksander Hall : Oznacza to zakończenie fazy ostrego sporu, a żeby prawica miała szansę w rywalizacji z SLD, musi nastąpić radykalna zmiana...

 • W SKL-u jest coraz więcej zwolenników nadzwyczajnego kongresu, który ma rozstrzygnąć o pozostaniu w AWS-ie bądź przejściu z akcji do Platformy Obywatelskiej. Zwolennikiem kongresu jest Aleksander Hall, który wyklucza swoje pozostanie w AWS.

 • Rostowski, Fedak, Hall - najmniej głosów spośród ministrów

  Spośród ministrów obecnego rządu najmniej głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych zebrali szefowie resortów: finansów - Jacek Rostowski, edukacji narodowej - Katarzyna Hall oraz pracy i polityki społecznej - Jolanta Fedak - wynika z nieoficjalnych danych PKW.

 • Aleksander Hall - za, Jan Maria Rokita - przeciw. Chodzi o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnego kongresu Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, który miałby...

Zdjęcia na temat: hall aleksander
Dyskusje na temat: hall aleksander