• Informacje na temat:

  haller

Artykuły na temat: haller
 • Prezydent: Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości

  ...- Generał Józef Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości, był żołnierzem z powołania i przekonania - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia popiersia gen. Józefa Hallera w Jurczycach (woj. małopolskie)

 • Prezydent: Generał Józef Haller był postacią pomnikową

  ..."Generał Józef Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości, był żołnierzem z powołania i przekonania" - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia popiersia gen. Józefa Hallera w Jurczycach (woj. małopolskie).

 • Grób rodziny Hallerów, znajdujący się w krypcie kaplicy w Dworach, został zbeszczeszczony przez nieznanych sprawców. W oświęcimskim Urzędzie Miasta przygotowują dokumentację, by skierować sprawę do prokuratury. Na akt profanacji grobu Hallerów natrafili robotnicy z firmy wykonującej prace przy renowacji kaplicy w Dworach. Po wejściu do krypty zobaczyli porozbijane trumny.

 • W Toruniu stanie pomnik gen. Józefa Hallera (1873-1960), honorowego obywatela miasta. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu, na którym umieszczona zostanie rzeźba.

 • Korki na Hallera

  Remontowane jest torowisko na środku jednego z największych skrzyżowań we Wrocławiu, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich - Hallera - Wiśniowa. Zmianie uległy trasy przejazdu wszystkich jeżdżących w tym miejscu tramwajów oraz autobusów (linie 2, 6, 7, 17, 126, 133, 257) . Jadący w kierunku Kleciny muszą się więc przesiadać, korzystając z zastępczej linii nr 77. Jak wygląda sytuacja na skrzyżowaniu...

 • Pożar w Gdańsku. Spłonęła hala przy ul. Hallera

  ...12 zastępów straży od 3:00 w nocy walczy z pożarem przy ulicy Hallera w Gdańsku. W ogniu stanęły między innymi hale magazynowe.

 • Pożar w Gdańsku. Spłonęła hala przy ul. Hallera

  ...12 zastępów straży od 3:00 w nocy zmagali się z pożarem przy ulicy Hallera w Gdańsku - informuje RMF24. W ogniu stanęły między innymi hale magazynowe.

 • ..."Zmarły był - prawdopodobnie - ostatnim żyjącym żołnierzem armii generała Józefa Hallera" - poinformował Tomasz Stube z biura prasowego wojewody. - Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej i więźniem syberyjskich łagrów. W dwudziestoleciu międzywojennym zamieszkał w Brzeźnie Nowym, a następnie prowadził gospodarstwo w Długiej Goślinie - powiedział Stube. Antoni Piędel po agresji...

 • "Pechowy" wiadukt na Hallera w Gdańsku

  Ponad 12 tysięcy złotych żądać będzie gdański Zarząd Dróg i Zieleni za ostatnią naprawę uszkodzonej trakcji tramwajowej pod wiaduktem w ciągu Alei Hallera. Od września kierowcy ciężarówek już 6 razy zrywali tam sieć, blokowali przejazd i powodowali gigantyczne korki.

 • "Rzeczpospolita": W Niemczech można "wypożyczyć Żyda"

  Nazwa projektu ma być "prowokująca" – mówi Eva Haller z Europejskiej Akademii Janusza Korczaka.

Zdjęcia na temat: haller
Wideo na temat: haller
 • Zaślubiny Polski z morzem. Rozmowa z historykiem Pucka - Danutą Detlaf

  W 1920 roku generał Haller z Błękitną Armią przejął pokojowo Pomorze na podstawie wyroków Trybunału Wersalskiego. Zaczynając z armią swój marsz od Torunia dotarł na najbardziej wysunięty cypel Polski, do Pucka. Wówczas jedynego czynnego polskiego portu. Dlaczego akurat Puck? Niemcy w 1913 roku zbudowali bazę lotniczą i koszary wojskowe, a zatem przejęcie przez gen. Hallera poniemieckich koszar

 • Karambol we Wrocławiu: Zderzyło się 10 pojazdów

  Karambol w centrum Wrocławia. Na skrzyżowaniu ulic Hallera i Powstańców Śląskich zderzyło się dziewięć samochodów i autobus. Jego kierowca

 • Kolejne potrącenie na feralnym przejściu w Gdańsku

  Pędzący samochód osobowy potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych na al. Hallera w Gdańsku. Wypadek zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. 49-latek z obrażeniami głowy i nogi został przewieziony do szpitala. Przy al. Hallera w Gdańsku wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. W zeszłym roku, w odstępie miesiąca potrącono tam dwie osoby.

Dyskusje na temat: haller