• Informacje na temat:

  haller józef

Artykuły na temat: haller józef
 • Prezydent: Generał Józef Haller był postacią pomnikową

  ..."Generał Józef Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości, był żołnierzem z powołania i przekonania" - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia popiersia gen. Józefa Hallera w Jurczycach (woj. małopolskie).

 • Prezydent: Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości

  ...- Generał Józef Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości, był żołnierzem z powołania i przekonania - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia popiersia gen. Józefa Hallera w Jurczycach (woj. małopolskie)

 • W Toruniu stanie pomnik gen. Józefa Hallera (1873-1960), honorowego obywatela miasta. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu, na którym umieszczona zostanie rzeźba.

 • ..."Zmarły był - prawdopodobnie - ostatnim żyjącym żołnierzem armii generała Józefa Hallera" - poinformował Tomasz Stube z biura prasowego wojewody. - Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej i więźniem syberyjskich łagrów. W dwudziestoleciu międzywojennym zamieszkał w Brzeźnie Nowym, a następnie prowadził gospodarstwo w Długiej Goślinie - powiedział Stube. Antoni Piędel po agresji...

 • Conrad, Kościuszko, Chmielowski, Piłsudski... Poznaj patronów 2017 roku

  Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Joseph Conrad i brat Albert Chmielowski. Co ich łączy? Wszyscy są patronami 2017 roku. Wraz z nimi – Honorat Koźmiński, Józef Haller, Władysław Raczkiewicz i Władysław Biegański. To będzie też Rok Wisły i Rok Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tak zdecydowali posłowie i senatorowie.

 • Cmentarz Gunnersbury i w Grainville. Odwiedzamy polskie groby za granicą

  Tuż przed dniem Wszystkich Świętych nasi korespondenci odwiedzili polskie groby za granicą. Bogdan Frymorgen był na cmentarzu Gunnersbury w Londynie, gdzie znajdują się groby m.in.: Tadeusza Bora Komorowskiego i Józefa Hallera. Marek Gładysz odwiedził natomiast największy polski cmentarz wojskowy w Grainville we Francji.

 • ...​Błękitna Armia (Armia Polska we Francji, Armia Hallera) to polska armia składająca się z ochotników, która powstała podczas I wojny światowej we Francji. Nazwa armii pochodzi od koloru mundurów żołnierzy.

 • W podziemnym muzeum żup krakowskich w kopalni soli w Wieliczce odsłonięto w piątek pomnik gen. Józefa Hallera. Pomnik stanął w komorze Saurau, noszącej dawniej imię generała. Rzeźbę wykonał z soli wielicki górnik-artysta Stanisław Anioł.

 • Zniknął czarny punkt na tramwajowej mapie Gdańska

  Kierowcy ciężarówek mają więcej nie zrywać sieci tramwajowej pod wiaduktem na Alei gen. Józefa Hallera w Gdańsku. W nocy ustawiono znak zakazujący im ruchu między Operą Bałtycką a Węzłem Kliniczna.

 • Dziś Gdynia obchodzi 82. rocznicę nadania praw miejskich. Status miasta uzyskała 10 lutego 1926 roku rozporządzeniem Rady Ministrów. Data nie była przypadkowa - dokładnie sześć lat wcześniej generał Józef Haller dokonał zaślubin Polski z morzem.

Zdjęcia na temat: haller józef
Dyskusje na temat: haller józef