• Informacje na temat:

  halloween

Artykuły na temat: halloween
 • Episkopat: Halloween to zwyczaj pogański

  ..."Halloween to pogański zwyczaj, niezgodny z naszą kulturą i tradycją. Obchody te są przeciwne atmosferze modlitwy i zadumy, jaka towarzyszy nam w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny" - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 • Kard. Nycz o Halloween: Jest obce tradycji chrześcijańskiej

  ..."Halloween jest obce tradycji chrześcijańskiej - jest popularne, ponieważ pomaga zapełnić pewną pustkę. Nie ma innego sposobu walki z Halloween niż powrót do własnych tradycji i zwyczajów" - mówi w rozmowie z metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

 • Biały Dom w pajęczynach, czyli prezydenckie świętowanie Halloween

  Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą zaprosili dzieci z ponad 20 amerykańskich szkół wraz z rodzicami oraz rodziny wojskowych na wspólne świętowanie i zabawy z okazji Halloween w Białym Domu.

 • Halloween dzieli Polaków

  Dla jednych to okazja do żartów i zabawy, dla drugich obca i szkodliwa moda. Halloween niezmiennie wywołuje kontrowersje wśród Polaków, zwłaszcza, że ten zwyczaj staje się coraz popularniejszy w naszym kraju.

 • Nowe zdjęcia Asteroidy Halloween

  NASA publikuje dokładniejsze obrazy planetoidy 2015 TB145, która w sobotę przemknęła w pobliżu Ziemi. Kosmiczna skała, nazwana ze względu na datę przelotu "Asteroidą Halloween" ma kulisty kształt i średnicę około 600 metrów. W sobotę po południu znalazła się około 480 tysięcy kilometrów od Ziemi. Obserwacje z pomocą naziemnych radarów pokazują nieznane wcześniej szczegóły jej powierzchni.

 • Kard. Nycz: Moda na świętowanie Halloween zapełniła pewną pustkę

  ..."Halloween jest obce tradycji chrześcijańskiej. Moda na świętowanie Halloween przyszła do nas z Zachodu i stała się popularna, ponieważ zapełniła pewną pustkę" - stwierdził w rozmowie z PAP metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. "Mamy od wieków trwającą tradycję kultu świętych i modlitwy za zmarłych. Musieliśmy coś zaniedbać w przeżywaniu tych dwóch świątecznych dni, skoro tak łatwo...

 • Polityczne Halloween, czyli za co przebiorą się Amerykanie

  Handlowcy spodziewają się, że mieszkańcy USA wydadzą w tym roku z okazji Halloween 8 miliardów 400 milionów dolarów. Rok wcześniej 6 miliardów 900 milionów. A więc trochę więcej. To nowy rekord.

 • Polak ukarany mandatem za strój na Halloween. Przebrał się za... terrorystę

  Mieszkający w norweskim Bergen Polak został ukarany przez policję mandatem za szerzenie niepokoju z powodu stroju terrorysty, jaki przygotował na zabawę Halloween - podała w poniedziałek gazeta "Aftenposten".

 • Zbliża się Halloween. Jaki wybrać kostium? Oto kilka przydatnych porad.

 • Oburzający pomysł. Firma sprzedawała na Halloween kostium Anny Frank

  Amerykańska firma postanowiła wprowadzić na rynek kostiumy na Halloween wzorowane na stroju Anny Frank - informuje "Sky News". Internauci są oburzeni, a firma wycofała już swoją ofertę.

Zdjęcia na temat: halloween
Wideo na temat: halloween
 • Halloween

  Halloween

 • Amerykańskie oceanarium gotowe na Halloween

  W oceanarium w Karolinie Południowej już postanowiono przygotować się do zbliżającego się Halloween. Pięciu nurków pod wodą wykonało dyniowe rzeźby.

 • Amerykanie szykują psy na Halloween

  Święto Halloween zatacza coraz szersze kręgi. W maskaradzie biorą udział już nie tylko dzieci i dorośli, ale także zwierzęta. W tym sezonie wśród psów najmodniejsze będą rogi, czułki oraz maski Batmana.

Dyskusje na temat: halloween