• Informacje na temat:

  halloween

Artykuły na temat: halloween
 • Episkopat: Halloween to zwyczaj pogański

  ..."Halloween to pogański zwyczaj, niezgodny z naszą kulturą i tradycją. Obchody te są przeciwne atmosferze modlitwy i zadumy, jaka towarzyszy nam w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny" - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 • Biskup o Halloween: Antychrześcijańskie i niebezpieczne

  Halloween jest antychrześcijańskie i niebezpieczne. Promuje kulturę śmierci, popycha ku mentalności ezoterycznej i magii - stwierdził w rozmowie z PAP sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. Jak podkreślił, "zabawa nie gwarantuje bezpieczeństwa, bo zły duch nie postrzega jej jako żart, ale jako otwarcie się człowieka na jego wpływ".

 • RMF: Halloween sparaliżowało ruch w Holandii

  ...popularności akcji i tłumu klientów - tym bardziej, że aby wziąć udział w tym halloweenowym wydarzeniu, trzeba było zarejestrować się poprzez stronę na Facebooku. W Doetinchem sznur aut był tak ogromny, że stanęła nawet pobliska autostrada. Policja musiała ustawić tablice informujące, że dojazd do restauracji jest już niemożliwy, a jeśli ktoś koniecznie chce kupić jedzenie w tym halloweenowym lokalu, musi...

 • Kard. Nycz o Halloween: Jest obce tradycji chrześcijańskiej

  ..."Halloween jest obce tradycji chrześcijańskiej - jest popularne, ponieważ pomaga zapełnić pewną pustkę. Nie ma innego sposobu walki z Halloween niż powrót do własnych tradycji i zwyczajów" - mówi w rozmowie z metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

 • Halloween w USA: Noc strachu i zabawy

  W Stanach Zjednoczonych wielkie przygotowania do wieczornych zabaw. Już jutro Halloween - jeden z bardziej komercyjnych wieczorów w roku za Oceanem. Trudno znaleźć dom, przed którym nie ma szkieletu, imitacji płyty nagrobnej czy choćby dyni.

 • Biały Dom w pajęczynach, czyli prezydenckie świętowanie Halloween

  Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą zaprosili dzieci z ponad 20 amerykańskich szkół wraz z rodzicami oraz rodziny wojskowych na wspólne świętowanie i zabawy z okazji Halloween w Białym Domu.

 • Zabawa w Halloween. Ktoś dał dziecku cukierki naszpikowane amfetaminą

  Pięcioletni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak w czasie tradycyjnych wizyt u sąsiadów w czasie Halloween ktoś dał mu cukierki naszpikowane metaamfetaminą. Do tego zdarzenia doszło w Galion w stanie Ohio w USA.

 • Halloween dzieli Polaków

  Dla jednych to okazja do żartów i zabawy, dla drugich obca i szkodliwa moda. Halloween niezmiennie wywołuje kontrowersje wśród Polaków, zwłaszcza, że ten zwyczaj staje się coraz popularniejszy w naszym kraju.

 • Nowe zdjęcia Asteroidy Halloween

  NASA publikuje dokładniejsze obrazy planetoidy 2015 TB145, która w sobotę przemknęła w pobliżu Ziemi. Kosmiczna skała, nazwana ze względu na datę przelotu "Asteroidą Halloween" ma kulisty kształt i średnicę około 600 metrów. W sobotę po południu znalazła się około 480 tysięcy kilometrów od Ziemi. Obserwacje z pomocą naziemnych radarów pokazują nieznane wcześniej szczegóły jej powierzchni.

 • W znanej sieci fast foodów Halloween skończyło się prawdziwym horrorem. Wkroczyła policja!

  Halloweenowy horror w znanej sieci fast foodów. W Holandii restauracje w kilku miejscowościach przekształciły się z okazji Halloween w domy strachu. Pomysł przyniósł nieoczekiwane konsekwencje…

Zdjęcia na temat: halloween
Wideo na temat: halloween
 • Halloween

  Halloween

 • Kardynał Nycz o Halloween

  Obchodzenie Halloween to przenoszenie na polski grunt kulturowo obcej tradycji; nie widzę potrzeby takiego działania, zwłaszcza, że mamy swoje piękne zwyczaje związane z przełomem października i listopada - powiedział metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. "Trzeba wrócić do tradycyjnego i religijnego wymiaru przełomu października i listopada" - dodał hierarcha.

 • Amerykańskie oceanarium gotowe na Halloween

  W oceanarium w Karolinie Południowej już postanowiono przygotować się do zbliżającego się Halloween. Pięciu nurków pod wodą wykonało dyniowe rzeźby.

Dyskusje na temat: halloween