• Informacje na temat:

  hamlet

Artykuły na temat: hamlet
 • Hamlet to książę Danii, spadkobierca duńskiego tronu, pozbawiony go przez stryja Klaudiusza. Hamlet jest synem Gertrudy, ukochanym Ofelii. Hamlet ma około...

 • Hamlet - bohater tytułowy Hamlet - duński książę, syn zmarłego króla, bratanek obecnego władcy Klaudiusza, syn Gertrudy, ukochany Ofelii. Hamlet jest...

 • Akcja "Hamleta" rozgrywa się w Danii w okresie późnego średniowiecza. Na zamku w Elsynorze panuje nowy król Klaudiusz, który objął władzę po tajemniczej śmierci swego brata i właśnie ożenił się z wdową po nim, królową Gertrudą. Syn zmarłego, Hamlet powraca do domu na pogrzeb ojca z Wittenbergi, gdzie studiuje.

 • Studencka premiera "Hamleta"

  Znany i przegadany "Hamlet" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza 17 października miał swą premierę studencką. To dobra okazja, by znów podumać nad kobietą w roli duńskiego księcia.

 • 100 lat temu urodził się Ingmar Bergman - wielki wizjoner i "melancholijny Hamlet kina"

  Gdyby żył, świętowałby setne urodziny. Ingmar Bergman był nazywany mistrzem reżyserii, wielkim wizjonerem kina i skandynawskim mistykiem. W sumie zrealizował ponad 40 filmów, 140 przedstawień teatralnych, kilkanaście spektakli telewizyjnych. Napisał też kilkanaście scenariuszy dla innych reżyserów.

 • Słynni aktorzy na castingu do "Hamleta". Wyjątkowy spektakl otworzy Big Book Festival

  Warszawski Big Book Festival zaprasza na wyjątkowe otwarcie – premierę spektaklu HAMLET#CASTING. Ponad dwudziestu popularnych aktorów i aktorek zmierzy się z monologiem wszech czasów. „Być albo nie być” usłyszymy w interpretacji m.in. Adama Ferencego, Olgi Bołądź, Antoniego Pawlickiego, Eryka Lubosa i Katarzyny Herman. Swoje kompozycje na żywo zagrają Leski oraz Skubas. Wszystko to wśród...

 • ..."Hamlet" w reżyserii Radosława Rychcika zwyciężył w zakończonym w niedzielę XIX Plebiscycie Publiczności "O Dziką Różę". Za najlepszy spektakl sezonu w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego sztukę Szekspira uznali zarówno widzowie, jak i dziennikarze.

 • Premiera "Hamleta" Williama Szekspira w reżyserii Pawła Szkotaka odbędzie się 27 marca - w Międzynarodowy Dzień Teatru - w poznańskim Teatrze Polskim. Tytułową rolę zagra Michał Kaleta.

 • ...31 aktorów odegrało w poniedziałek w południe na Długim Targu w Gdańsku wybrane sceny z "Hamleta" Williama Szekspira. Okazją do zorganizowania ulicznego spektaklu była 448. rocznica urodzin angielskiego dramaturga.

 • "Hamlet" na rusztowaniu w Teatrze Narodowym

  ..."Hamleta" Williama Szekspira w wykonaniu rosyjskiego Teatru Aleksandrinskiego będzie można zobaczyć na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Reżyser Walerij Fokin stworzył spektakl, którego akcja rozgrywa się na stopniach metalowego rusztowania.

Wideo na temat: hamlet