• Informacje na temat:

  hanka

Artykuły na temat: hanka
 • Ławeczka Hanki Bielickiej, forty i breakdance. Łomża Twoim Miastem w RMF FM

  ...kabaretowa - Hanka Bielicka. Urodziła się 9 listopada 1915 r. pod Łomżą. Przed wojną ukończyła romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim i Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Tuż przed wybuchem(...) z rozsądku" i w 1969 r. w "Panu Wołodyjowskim". Aktorka zmarła w 9 marca 2006 roku w Warszawie. W Centrum Katolickim im. Jana Pawła II, działającym przy kościele św. Krzyża, w czerwcu 2005 r. Hanka...

 • Była królową estrady i kabaretu. 10 lat temu zmarła Hanka Bielicka

  ...10 lat temu w Warszawie zmarła Hanka Bielicka. Popularna aktorka nazywana była "królową estrady i kabaretu" oraz "mistrzynią monologu".

 • Tom Hanks odebrał malucha!

  Tom Hanks już po pierwszej przejażdżce Fiatem 126p! Aktor odebrał prezent z Bielska-Białej dziś w Los Angeles.

 • Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej

  To już druga edycja konkursu adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu to przede wszystkim: rozbudzanie wśród młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania - dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej oraz przybliżenie sylwetki mistrzyni monologu. Hanka Bielicka urodziła...

 • Hanka Lemańska w Łodzi

  ..., nadszedł czas, by sięgnąć po książkę Hanki Lemańskiej Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnik dla początkujących. Hanka Lemańska przewrotnie i ironicznie pisze o tym(...) samoświadomość. Autorka funduje swoim czytelniczkom ciepłą i dowcipną terapię wstrząsową, której nie sposób zapomnieć. Hanka Lemańska - psycholog, socjoterapeuta i trener umiejętności biznesowych...

 • "Umarłam ze śmiechu" - biografia Hanki Bielickiej

  ..."Jeszcze Polska nie zginęła, póki się śmiejemy" - mawiała Hanka Bielicka, jedna z najwybitniejszych aktorek powojennej polskiej estrady. Do księgarń trafia właśnie jej biografia pióra Zbigniewa Korpolewskiego, autora wielu monologów Bielickiej.

 • Hanka Bielicka

  Uwielbiana przez publiczność znakomita polska aktorka i artystka kabaretowa Hanka Bielicka nie żyje. Miała 90 lat.

 • Tom Hanks podekscytowany… "maluchem"

  W PRL-u marzenie wielu Polaków - Fiat 126p, czyli "maluch" - podbił teraz serce… Toma Hanksa. Amerykański aktor zamieścił na swoim koncie na Twitterze zdjęcie, na którym stoi obok „malucha”.

 • Tygodnik "Sieci": Pożegnanie z Hanką

  Hanna Gronkiewicz-Waltz jest największym obciążeniem dla każdego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach – pisze tygodnik "Sieci". Twierdzi, że decyzja o poświęceniu Hanny Gronkiewicz-Waltz zapadła w Platformie już kilka tygodni temu.

 • "Hanka, emigracja pełna namiętności"

  ..."Hanka, passionate exile" ("Hanka, emigracja pełna namiętności"), to kolekcja 40 najlepszych opowieści Hanki Kaweckiej-Lee - przyrodniczki i pisarki, która podczas swoich podróży zachwycała się bliskością krzyżujących się ze sobą światów Azji, Afryki i starej Europy.

Zdjęcia na temat: hanka
Wideo na temat: hanka