• Informacje na temat:

  hanna krall twórczość

Artykuły na temat: hanna krall twórczość
 • Hanna Krall - biografia i twórczość

  Przyszła dziennikarka i reportażystka przyszła na świat w maju 1935 roku w Warszawie, w rodzinie żydowskiego urzędnika, Salomona Kralla. Dorastała w Lublinie i to w tym mieście rodzinę Krallów zastała wojna.

 • Ukazał się piąty, ostatni tom serii "Utworów zebranych" Hanny Krall. Znalazła się w nim m.in. kontynuacja ostatniej książki reporterki, czyli "Białej Marii". "Ta historia domagała się dopowiedzenia" - mówiła Krall na wtorkowym spotkaniu z czytelnikami.

 • Literacki Nobel dla Aleksijewicz. "Odkrywałam świat przez takie postaci jak Kapuściński"

  Odkrywałam świat przez takie postaci jak Hanna Krall i Ryszard Kapuściński" – powiedziała laureatka literackiej Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz na konferencji prasowej w Mińsku. "​Bardzo mnie interesowało jego spojrzenie" - podkreśliła.

 • W gronie tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta przyznawanej przez Związek Rzemiosła Polskiego znaleźli się między innymi Hanna Krall, Marian Pilot, Marian Grześczak. Wręczenie nagrody, przyznanej po raz szesnasty, odbędzie się 16 lutego w Warszawie.

 • Warszawski Salon Książki

  Organizatorzy Warszawskiego Salonu Książki zapowiedzieli między innymi spotkania z Hanną Krall, Julią Hartwig, Władysławem Bartoszewskim i Katarzyną Herbert oraz promocje nowych książek, film o Adamie Mickiewiczu i rozmowy z księgarzami.

 • Prof. Wiktoria Śliwowska - historyk XIX wieku, badaczka relacji polsko-rosyjskich odebrała w poniedziałek w Warszawie Nagrodę PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich, przyznawaną za szeroko rozumianą twórczość eseistyczną - reportaż literacki, opowiadania i literacką eseistykę.

 • Swietłana Aleksijewicz o białoruskich władzach i polskich inspiracjach

  ...bardziej metafizycznymi, takimi jak miłość i szczęście. "U was w Polsce książka dokumentalna to cała warstwa kultury" Aleksijewicz zaznaczyła też, że odkrywała świat przez takie postaci jak Hanna Krall(...) twórczość. Dodała, że podoba się jej także twórczość Hanny Krall. - U was w Polsce książka dokumentalna to cała warstwa kultury. Rosyjska i białoruska kultura, jak gdyby jeszcze nie dopuściły do...

 • ...2001 - Jan Józef Szczepański i Henryk Bereska 2000 - Hanna Krall i Marcel Reich-Ranicki 1999 - Ryszard Kapuściński i Christa Wolf 1998 - Tadeusz Różewicz i Siegfried Lenz 1997 - Zbigniew Herbert i Karl(...). - Należy on do tych niewielu współczesnych poetów, których twórczość chciałbym znać w całości - podkreślał Durs Grünbein. Przypomnijmy, że władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast - Torunia i Getyngi...

 • Aleksijewicz: Byliśmy naiwni. Teraz modlimy się, by nie doszło do rozlewu krwi

  ...i mistrzowie reportażu, o których pani mówi z uznaniem - Ryszard Kapuściński, Hanna Krall, zaczynaliście od dziennikarstwa. Teraz jest pani nagradzana jako literatka. Pani czuje się bardziej dziennikarką czy(...) licznych spektakli teatralnych oraz scenariuszy filmowych. Jej dzieła nie ukazują się jednak w oficjalnych wydawnictwach na Białorusi, gdyż nie zgadzają się na to tamtejsze władze. Twórczość Aleksijewicz...

Dyskusje na temat: hanna krall twórczość
 • Re: Węgry: Antyżydowska demonstracja skrajnej prawicy w Budapeszcie

  Wywiad Hanny Krall z Bronisławem Geremkiem Hanna Krall: Panie Profesorze…
 Br. Geremek: Ten tytuł należy mi się od dawna, ale niech go pani nie używa, ciągle jestem tylko docentem.
 H.K. Ale(...) zajmował się nigdy historią gospodarczą !
 B.G. Ale się na tym znał, a rozmowę napisał z osobistej inspiracji Jakuba Bermana i Romana Zambrowskiego. Ogłoszona w pierwszym numerze miesięcznika „Twórczość