• Informacje na temat:

  hariri

Artykuły na temat: hariri
 • Hariri ponownie premierem Libanu, choć Hezbollah nie udzielił mu poparcia

  Po trwających konsultacjach z frakcjami parlamentarnymi i politykami prezydent Michel Aoun wydał po południu dekret mianujący Saada Haririego ponownie na stanowisko premiera. Hezbollah nie udzielił mu poparcia, ale prawdopodobnie wejdzie do rządu.

 • Przywódca libańskiego bloku antysyryjskiego Saad Hariri ogłosił w nocy z niedzieli na poniedziałek zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w Libanie.

 • Liban: Saad Hariri otrzymał misję utworzenia rządu

  Prezydent Libanu Michel Suleiman powierzył w sobotę misję utworzenia rządu Saadowi Haririemu, którego prozachodnia koalicja Sojusz 14 marca zwyciężyła w wyborach parlamentarnych z 7 lipca.

 • Premier Libanu wrócił do kraju. Czeka go trudna rozmowa z prezydentem

  ...​Premier Libanu Saad Hariri, który na początku listopada niespodziewanie z terytorium Arabii Saudyjskiej ogłosił, że ustępuję ze stanowiska, we wtorek późnym wieczorem powrócił do kraju - poinformowały źródła rządowe w Bejrucie.

 • Premier Libanu podał się do dymisji. Boi się o swoje życie, oskarża Iran i Hezbollah

  Premier Libanu Saad Hariri ogłosił, ku ogólnemu zdziwieniu, swoją dymisję. Oskarżył także szyicki Hezbollah i jego irańskiego sojusznika o sianie chaosu w całym regionie. Twierdzi także, że obawia się o swoje życie.

 • Premier Libanu podał się do dymisji w obawie o swoje życie

  Premier Libanu Saad Hariri ogłosił w sobotę - ku ogólnemu zdziwieniu - swoją dymisję, oskarżając szyicki Hezbollah i jego irańskiego sojusznika o sianie chaosu w całym regionie. Twierdzi też, że obawia się o swoje życie.

 • Liban przeludniony syryjskimi uchodźcami

  Premier Libanu ostrzega, że jego kraj znalazł się w krytycznym punkcie. Wszystko to w związku z uchodźcami z sąsiedniej Syrii, których liczba stale rośnie. Saad al-Hariri zaapelował o pomoc do społeczności międzynarodowej.

 • Macron zaprosił premiera Libanu z rodziną do Francji

  Francuski prezydent Emmanuel Macron zaprosił premiera Libanu Saada Haririego z rodziną do Francji - poinformował w środę Pałac Elizejski. Hariri 4 listopada ogłosił z Rijadu swą dymisję; Bejrut oskarża Arabię Saudyjską o wymuszenie tej decyzji i przetrzymywanie Haririego.

 • Liban: Po 29 miesiącach parlament w końcu wybrał prezydenta

  Po blisko 2,5 roku wakatu libański parlament wybrał w końcu prezydenta kraju. Został nim cieszący się poparciem szyickiego Hezbollahu były dowódca armii Michel Aoun - w ramach umowy politycznej przewidującej, że premierem zostanie lider sunnitów Saad al-Hariri.

 • Arabia Saudyjska twierdzi, że Liban wypowiedział im wojnę

  ...​Arabia Saudyjska oskarżyła Liban o wypowiedzenie wojny. Minister mocarstwa z Zatoki Arabskiej twierdzi, że spowodowane jest to "agresją Hezbollahu". Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest bliska destabilizacji. Nie tak dawno premier Libanu Saad al-Hariri podał się do dymisji, gdyż obawiał się o swoje życie. Podczas odejścia, oskarżył Hezbollah i Iran.

Zdjęcia na temat: hariri
Dyskusje na temat: hariri