• Informacje na temat:

  harold ii

Artykuły na temat: harold ii
 • Harold Ramis nie żyje

  Zmarł Harold Ramis - aktor znany z roli jednego z "pogromców duchów" w słynnej produkcji z 1984 roku. Miał 69 lat.

 • "Harold i Matylda"

  ..."Harold i Matylda" to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam, jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku.

 • Zabity w zamachu generał wojsk USA to Harold Greene

  Zabity we wtorek w szkole wojskowej pod Kabulem generał wojsk USA to gen. Harold J. Greene - poinformował przedstawiciel amerykańskich władz. Ubrany w mundur armii afgańskiej terrorysta zastrzelił generała i 14 innych żołnierzy sił międzynarodowych.

 • Zmarł Harold Pinter

  Pinter od 2002 roku cierpiał na raka wątroby. Harold Pinter należał do najwybitniejszych brytyjskich dramaturgów i scenarzystów XX w. Uznawany za największego współczesnego brytyjskiego dramatopisarza Pinter urodził się 10 października 1930 r. w Londynie w rodzinie żydowskiego krawca. Najpierw fascynował się aktorstwem. W latach 1954-57 występował w grupie teatralnej Anew McMaster. Zadebiutował...

 • Literacki Nobel dla Harolda Pintera

  Tegoroczną literacką Nagrodę Nobla otrzymał uznawany za przedstawiciela "teatru absurdu" brytyjski dramaturg Harold Pinter.

 • Zmarł Harold Pinter

  W wieku 78 lat zmarł Harold Pinter, słynny brytyjski dramaturg, pisarz, reżyser teatralny i scenarzysta, laureat literackiej Nagrody Nobla w 2005 roku. Jest autorem 32 sztuk teatralnych. Pinter jest zaliczany do czołowych przedstawicieli teatru absurdu. Był dwukrotnie nominowany do Oscara w kategorii Scenariusz adaptowany za "Kochanicę Francuza".

 • Nie żyje były szef Pentagonu

  W wieku 91 lat zmarł w Kalifornii były szef Pentagonu Harold Brown - poinformował w sobotę czasu miejscowego amerykański ośrodek analityczny Rand Corporation, z którym Brown związany był przez wiele lat.

 • Mroczna sztuka Pintera w Teatrze Miejskim w Gdyni

  W Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się pierwsza premiera w tym sezonie - dramat Harolda Pintera - "Urodziny Stanleya".

 • Dolar kontra juan. Z kim trzymałby Kim, gdyby żył?

  Czy słyszeliście o Kimie Philby? Być może. To jeden z najsławniejszych szpiegów w historii. Kim, a właściwie Harold Adrian Russel, Philby, mimo że był sowieckim szpiegiem, został szefem antysowieckiego wydziału wywiadu swojej ojczyzny, czyli Wielkiej Brytanii. Polski wątek jego działalności dotyczy katastrofy gibraltarskiej; to on odpowiadał za działania brytyjskiego wywiadu w Gibraltarze...

 • Harold Pinter, laureat tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie literatury, ponownie trafił do szpitala w Londynie. Już wcześniej lekarze ze względy na zły stan zdrowia zabronili Pinterowi wyjazdu do Sztokholmu na uroczystość wręczenia Nobli.

Zdjęcia na temat: harold ii
Dyskusje na temat: harold ii