• Informacje na temat:

  hartmann

Artykuły na temat: hartmann
 • "Ja mam być Polakiem?!". Odzyskana tożsamość zrabowanego dziecka

  Alojzy Twardecki, Alfred von Hartmann, Alfred Binderberger - to tylko na pozór trzy różne osoby. Tak naprawdę to jeden chłopiec - niebieskooki, blondwłosy. Według nazistowskiej teorii rasowej idealny do germanizacji. O losach pana Alojzego Interia rozmawia z jego synem Alfredem.

 • Przygotowali naukowe wydanie "Mein Kampf". „Wykręcamy zapalnik z tej bomby"

  ...z tej bomby" - tłumaczy jeden z badaczy zajmujących się tym projektem, Christian Hartmann.

 • Konferencja "Zrabowane - odzyskane" - cz. 4

  O dokumentacja strat z okresu wojny i badaniach proweniencyjnych w Niemczech, dokumentowaniu strat wojennych przez MKiDN, a także doświadczeniach Kommission für Provenienzforschung w dziedzinie dokumentowania strat wojennych opowiadali podczas konferencji "Zrabowane - odzyskane" dr Uwe Hartmann, Karina Chabowska i Agata Modzolewska, dr Christoph Bazil.

 • "Zachód wiedział, gdzie jest Karadżić"

  Zachód przez długie lata chronił Karadżicia przed aresztowaniem! - oskarża w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Liberation" była rzeczniczka haskiego trybunału, Florence Hartmann.

 • Baby boom we wrocławskim zoo. Na świat przyszli m.in. przedstawiciele zagrożonych gatunków

  Baby boom w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu. W tym roku w zoo urodziło się blisko półtora tysiąca zwierząt. To ogromny sukces - tym bardziej, że wśród nowych mieszkańców są przedstawiciele zagrożonych gatunków, między innymi lemury katta, rysie, antylopy dik-dik, magot czy urodzona w ostatnich dniach zebra Hartmanna. Zoo zaangażuje się także w projekty ratowania zwierząt na całym świecie.

 • Zachód wiedział, gdzie jest Karadżić

  Zachód przez długie lata chronił Karadżicia przed aresztowaniem! – oskarża w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Liberation” była rzeczniczka haskiego trybunału, Florence Hartmann. Według niej władze USA, Francja i Wielka Brytania wielokrotnie mogły dopaść Kardżicia, ale tego nie zrobiły.

 • ONZ-owski trybunał do spraw zbrodni w byłej Jugosławii chce przesłuchać zatrzymanego dwa dni temu byłego szefa jugosłowiańskich służb specjalnych Rade Markovicia. To oczywiste, że biorąc pod uwagę funkcję, jaką pełnił - będziemy chcieli być z nim w kontakcie i przesłuchać go" - powiedziała wczoraj rzeczniczka trybunału Florence Hartmann - poinformowała brytyjska sieć BBC.

 • Podobną aferę ujawnił 7 lat temu austriacki tygodnik "Profil". Gazeta zamieściła wtedy wywiad z byłym klerykiem - Josefem Hartmannem, który oskarżył ówczesnego arcybiskupa Wiednia, kardynała Hansa Hermanna Groera, o wykorzystywanie seksualne.

 • Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej "Obcego" nie ma

  ...współautorka pracy, Erica Hartmann. Czy te ostre warunki sprawiają, że superbakterie mają tam jakąś przewagę? Wydaje się, że nie . Tego typu badania stają się coraz ważniejsze w związku z planami załogowej(...) można przewietrzyć. Nie sposób nie zastanawiać się, jak takie warunki wpłyną na mikroorganizmy - dodaje Hartmann. Na ISS żyją tysiące gatunków bakterii, które dostały się tam za pośrednictwem...

 • Gigantyczna afera w Niemczech. Poseł posiadał narkotyki?

  Michael Hartmann również został przyłapany na posiadaniu narkotyków. Przyznał się do ich indywidualnego zażywania "w niewielkich ilościach". Dochodzenie w tej sprawie zostało zakończone grzywną. Również Hartmann zrezygnował z pełnienia funkcji rzecznika polityki wewnętrznej swojego klubu poselskiego, zatrzymując jednocześnie mandat poselski. AFPD / Bartosz Dudek/Redakcja Polska Deutsche Welle...

Zdjęcia na temat: hartmann