• Informacje na temat:

  hatoyama

Artykuły na temat: hatoyama
 • Japonia: Hatoyama obejmie urząd premiera 16 września

  Przywódca Partii Demokratycznej (PD) Yukio Hatoyama zostanie powołany na urząd premiera Japonii 16 września na specjalnej sesji parlamentu - zapowiedziano dziś w Tokio.

 • Były premier Japonii jedzie na Krym

  Były premier Japonii Yukyo Hatoyama wbrew woli obecnego rządu japońskiego udał się we wtorek na Krym, by - jak zapowiadał - przyjrzeć się sytuacji i ocenić, czy aneksja tego półwyspu przez Rosję była usprawiedliwiona - poinformowała agencja Kyodo.

 • Premier Japonii Yukio Hatoyama poinformował liderów swojej partii, że ma zamiar złożyć rezygnację - poinformowały w środę rano japońskie media.

 • Japonia ma nowego premiera

  Przywódca pozostającej do tej pory w opozycji Partii Demokratycznej (PD) Yukio Hatoyama objął dziś urząd premiera Japonii. Jego kandydatura została zaaprobowana w głosowaniu przez obie izby japońskiego parlamentu.

 • Okinawy do mniej zaludnionej okolicy Nago, również na wyspie Okinawa. Hatoyama zapowiedział też, że jego rząd będzie nalegał na przesunięcie lotniska śmigłowców z bazy Futemma poza Okinawę, lub nawet...

 • Rząd Japonii zrezygnował z planów przeniesienia amerykańskiej bazy wojskowej z Okinawy. Premier Yukio Hatoyama poinformował o tym dzisiaj, wskazując na potrzebę "solidnych stosunków" z USA, zwłaszcza w obliczu napięcia na Półwyspie Koreańskim.

 • Premier Japonii Yukio Hatoyama powiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyt G-20 w Pittsburghu, że podejmowanie decyzji w obrębie tak dużej grupy jest trudne i nie należy rezygnować ze spotkań G-8.

 • Tourne Obamy po Azji

  Prezydent USA przybył do Tokio, gdzie spotka się m.in. z premierem Yukio Hatoyamą. Japonia jest pierwszym z czterech azjatyckich krajów, które Barack Obama odwiedzi w czasie swojej podróży.

 • Japonia: Cesarz i premier złożyli kondolencje

  ..."Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Jego Ekscelencji Prezydenta RP, Pana Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki, Pani Marii Kaczyńskiej" - napisał cesarz Akihito, przekazując na ręce marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego "najszczersze kondolencje" rodzinie pary prezydenckiej. Premier Yukio Hatoyama wystosował do marszałka Sejmu oraz premiera Donalda Tuska listy kondolencyjne...

 • Kunio Hatoyama. Miyazaki został w 1997 roku skazany w pierwszej instancji na śmierć za zamordowanie w latach 1988-89 czterech dziewczynek w wieku od 4 do 7 lat i zbezczeszczenie ich zwłok. Według(...) odszkodowań ubezpieczeniowych. Minister Hatoyama, który objął urzędowanie w sierpniu ubiegłego roku, zaprzecza, by jego resort zwiększał tempo wykonywania egzekucji. Trzech ludzi stracono w Japonii...

Dyskusje na temat: hatoyama