• Informacje na temat:

  heaney

Artykuły na temat: heaney
 • Nie żyje noblista Seamus Heaney

  Irlandzki poeta, tłumacz, dramatopisarz i eseista, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1995 roku Seamus Heaney zmarł dziś w Dublinie w wieku 74 lat. Heaney jest autorem tomów poezji "44 wiersze", "Światło elektryczne" oraz tomu esejów "Zawierzyć poezji".

 • Jestem przekonany, że nasz system nerwowy zapamiętuje wszystkie nasze gesty, zachowania, działania, a potem przypomina je nam w różnych momentach naszego życia - powiedział noblista Seamus Heaney, pytany podczas sobotniego spotkania z czytelnikami o fenomen mistrzowskiego opisu w jego poezji.

 • Zmarł poeta Seamus Heaney, laureat Nagrody Nobla

  Irlandzki poeta, tłumacz, dramatopisarz i eseista, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1995 roku Seamus Heaney zmarł w Dublinie w wieku 74 lat. Heaney jest autorem tomów poezji "44 wiersze", "Światło elektryczne" oraz tomu esejów "Zawierzyć poezji".

 • Wiersze Czesława Miłosza i własne utwory czytali nobliści Wisława Szymborska i Seamus Heaney oraz litewski poeta Tomas Venclova podczas wieczoru poetyckiego, który w piątek zainaugurował w Krakowie Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza.

 • Heaney czytał swoje wiersze w Tyńcu

  Jestem przekonany, że nasz system nerwowy zapamiętuje wszystkie nasze gesty, zachowania, działania, a potem przypomina je nam w różnych momentach naszego życia – tak o fenomenie mistrzowskiego opisu w swojej poezji mówił podczas spotkania z czytelnikami noblista Seamus Heaney. Irlandzki poeta spotkał się ze swoimi sympatykami w Tyńcu, w pobliżu Krakowa.

 • Wiersze Czesława Miłosza i własne utwory czytali nobliści Wisława Szymborska i Seamus Heaney oraz litewski poeta Tomas Venclova podczas wieczoru poetyckiego, który w piątek zainaugurował w Krakowie Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza.

 • Nobliści Wisława Szymborska i Seamus Heaney zasadzili w piątek w ogrodzie krakowskiego Wydawnictwa Znak Dąb Miłosza, inaugurując pierwszą edycję Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza.

 • Nobliści: Wisława Szymborska i Seamus Heaney zasadzili dziś w ogrodzie krakowskiego Wydawnictwa Znak Dąb Miłosza, inaugurując pierwszą edycję Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza.

 • 10 tys. ludzi spodziewanych na pogrzebie Wisławy Szymborskiej

  Umberto Eco i nobliści Seamus Heaney i Tomas Tranströmer zostali poinformowani o pogrzebie Wisławy Szymborskiej w Krakowie. Niewykluczone, że słynni pisarze towarzyszyć będą w ostatniej drodze polskiej poetki. Pogrzeb odbędzie się w czwartek w południe.

 • Eminem, gwiazdor muzyki rap, ma talent literacki, uważa Seamus Heaney irlandzki poeta i laureat Nagrody Nobla z 1995 roku – napisał dziś "Daily Telegraph".

Zdjęcia na temat: heaney
Dyskusje na temat: heaney