• Informacje na temat:

  heban

Artykuły na temat: heban
 • Legendarny producent gitar słono zapłaci za nielegalny import hebanu

  Słynna amerykańska firma Gibson zgodziła się zapłacić 300 mln dol. za nielegalny import hebanu do produkcji swoich gitar. Na stworzonych przez nią instrumentach grają największe gwiazdy bluesa i rocka.

 • ..."Heban" Ryszarda Kapuścińskiego został we wtorek wybrany - w plebiscycie ogłoszonym wśród czytelników, bibliotekarzy i księgarzy - książką roku 1999.

 • Weekend w "Kubusiu" pełen atrakcji

  Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza w niedzielę, 5 kwietnia (godz. 11.00) na spektakl "Królewna Śnieżka". Historię Królewny Śnieżki, "która była biała jak śnieg, rumiana jak krew i miała włosy tak czarne, jak heban" znają wszyscy. To klasyka światowej literatury dla dzieci.

 • Twórczość Kapuścińskiego

  Kapuściński był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek. I choć zasłynął dzięki takim tytułom jak "Wojna futbolowa", "Cesarz", "Lapidarium", "Heban", "Podróże z Herodotem", to w jego dorobku każda pozycja warta jest przeczytania.

 • Po ciężkiej chorobie zmarł w Warszawie Ryszard Kapuściński – wybitny pisarz i dziennikarz. W marcu skończyłby 75 lat. Był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek, m.in. „Wojna futbolowa”, „Cesarz”, „Heban”, „Podróże z Herodotem”.

 • ...w "Gazecie Wyborczej". Browar Jurand warzył piwo od prawie 130 lat. Jeden z jego produktów - czarne piwo Heban - jeszcze dwa lata temu zdobył złoty medal konkursu "Europejska gwiazda piwna" Związku Prywatnych...

 • Rok temu, 23 stycznia, zmarł Ryszard Kapuściński. Autor "Cesarza", "Hebanu" czy "Imperium". Odwiedziłam dziś jedno z ulubionych, warszawskich miejsc wybitnego reportażysy i pisarza - kawiarnię i redakcję wydawnictwa "Czytelnik".

 • Kto jeszcze powinien znaleźć się w Alei Podróżników w Krakowie? GŁOSUJCIE!

  ...i rewolucjach w Ameryce, Azji, a zwłaszcza w Afryce, której wyzwoleniu z kolonialnego jarzma asystował i któremu poświęcił kilka świetnych książek (w tym ‘Heban’). Zrazu tylko dociekliwy reporter, Kapuściński(...) skłonność do przetwarzania prywatnych przygód w syntezę czyni z Kapuścińskiego wybitnego myśliciela, a ‘Heban’ trzy tomy jego ‘Lapidarium’ autobiograficzne ‘Podróże z Herodotem’ to pasjonujący zapis...

 • STOMP!

  ORBIS TRAVEL (058) 620 48 44 Empik Megastore (058) 3016288 Sieć Holidays (058) 341 27 61 Biuro Podróży HEBAN (058) 346 12 82

 • Wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego

  Także we wtorek o godzinie 11.00 w sali kina "Etiuda" Jolanta Olszewska zaprezentuje monodram "Cesarz" oparty na znanej książce "cesarza reportażu". Ryszard Kapuściński (1932-2007) wybitny polski pisarz, dziennikarz, poeta i fotografik. Autor znanych na całym świecie książek takich jak: Wojna futbolowa, Cesarz, Szachinszach, Imperium, Heban i Lapidarium. Łącznie otrzymał ponad 40 nagród...

Zdjęcia na temat: heban