• Informacje na temat:

  hebrajska literatura

Artykuły na temat: hebrajska literatura
 • To była hebrajska szkoła w Krakowie

  Mościckiego, imieniny i urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, święto Konstytucji 3 Maja i odzyskania niepodległości oraz żydowskie święta takie jak Purim czy Chanuka. Wystawa "To była hebrajska szkoła...

 • Kapuściński, Szymborska, Różewicz, Wojtyła, Gombrowicz i Lem - to czołówka polskich pisarzy, których książki najczęściej są tłumaczone. Można je przeczytać po hebrajsku, chińsku, arabsku, w językach hindi i suahili. Wszystko dzięki tłumaczom, bo to oni sprawiają, że nasza literatura znana jest na całym świecie. - Jeśli cokolwiek w Polsce jest warte eksportu, to jest to literatura. Stąd taka...

 • Święto literatury międzynarodowej w Krakowie

  "Inne światy, inne języki" - to hasło przewodnie drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada organizowanego w Krakowie w dniach 2-7 listopada.

 • Laureatka literackiej Nagrody Nobla Herta Mueller, Amos Oz i Claude Lanzmann będą gośćmi odbywającego się w listopadzie w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada - poinformowali w poniedziałek organizatorzy imprezy.

 • Nie żyje wybitny izraelski pisarz Amos Oz. Miał 79 lat

  Zmarł Amos Oz - izraelski pisarz, eseista i publicysta tworzący w języku hebrajskim. O jego śmierci poinformowała na Twitterze jego córka Fania Oz-Salzberger. Artysta miał 79 lat. Chorował na raka.

 • Laureatka literackiej Nagrody Nobla Herta Mueller, Amos Oz i Claude Lanzmann będą gośćmi odbywającego się w listopadzie w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Druga edycja imprezy odbędzie się pod hasłem "Inne światy, inne języki".

 • Nie żyje wybitny izraelski pisarz Amos Oz. Miał 79 lat

  Zmarł Amos Oz - izraelski pisarz, eseista i publicysta tworzący w języku hebrajskim. O jego śmierci poinformowała na Twitterze jego córka Fania Oz-Salzberger. Artysta miał 79 lat. Chorował na raka.

 • "Wieczór kryminalny"

  Marek Krajewski 26 marca będzie gościem Uznamskich Dni Literatury.

 • Tłumy na Targach Książki w Krakowie. 68 tys. osób spotkało się z autorami

  ​Około 68 tysięcy osób odwiedziło 20. jubileuszowe Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Święto literatury obfitowało w atrakcje i spotkania z autorami. Zaprezentowało się ponad 700 wystawców z 25 krajów oraz 759 autorów.

 • Kapuściński, Szymborska, Różewicz, Wojtyła, Gombrowicz i Lem - to czołówka polskich pisarzy, których książki najczęściej są tłumaczone. Można je przeczytać po hebrajsku, chińsku, arabsku, w językach hindi i suahili. Wszystko dzięki tłumaczom, bo to oni sprawiają, że nasza literatura znana jest na całym świecie. Jeśli cokolwiek w Polsce jest warte eksportu, to jest to literatura. Stąd taka...

Dyskusje na temat: hebrajska literatura
 • Re: Książki o Watykanie: Dostojnicy żyją w przepychu

  postaciami bohaterskimi. Nasz dawniejszy kraik stał się waszą ziemią świętą. Nasza narodowa literatura jest waszym pismem świętym. Przedmiot myśli i propagandy naszego narodu został nierozerwalnie(...) nauczycielami i świętymi, których wyobrażenia zostały uwiecznione w niezliczonych wizerunkach i ku pamięci których wzniesiono niezliczone katedry. Hebrajska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa