• Informacje na temat:

  heine

Artykuły na temat: heine
 • Polio, czyli choroba Heinego-Medina, pojawiło się po raz pierwszy od 1999 roku w Chinach; zostało przeniesione z Pakistanu i istnieje duże ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się wirusa podczas hadżu (dorocznej pielgrzymki do Mekki) - podała we wtorek WHO.

 • Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina

  Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z największych filantropów na świecie, zapowiedział w czwartek w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, że przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).

 • Kampania mająca na celu starcie z powierzchni ziemi do końca tego roku chorobę Heinego-Medina jest zagrożona obcięciem funduszy na ten cel oraz wzrastającą zdolnością wirusa do przenoszenia się w przestrzeni i mutacji - poinformowali dzisiaj przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 • Prezydent zabrał głos ws. szczepień

  Nie można rezygnować ze szczepień, bo to kwestia ochrony życia, przede wszystkim dzieci - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Przypomniał, że dzięki szczepieniom udało się wyeliminować wiele chorób, m.in. chorobę Heinego-Medina.

 • Na wszystkich wyjeżdżających z Pakistanu od 1 czerwca 2000014 nałożono wymóg szczepienia przeciwko chorobie Heinego-Medina (polio) - poinformowało w oświadczeniu pakistańskie ministerstwo zdrowia.

 • WHO: Niebezpieczny wirus wykryty w ściekach

  Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w jednej z badanych próbek, pochodzącej ze ścieków z okolic Sao Paulo, jednego z miast gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata, wykryto wirusa choroby Heinego-Mediny (polio).

 • Wprowadzono stan zagrożenia zdrowia o zasięgu międzynarodowym

  Choroba Heinego-Medina stanowi międzynarodowe zagrożenie dla zdrowia publicznego - ostrzega WHO. Według organizacji groźny wirus rozprzestrzenia się w Afryce, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

 • Mundial 2014: Wirus polio wykryty w próbce ścieków z okolic Sao Paulo

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że w jednej z badanych próbek, pochodzącej ze ścieków z okolic Sao Paulo, wykryto wirusa choroby Heinego-Mediny (polio). Sao Paulo jest jednym z miast gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata.

 • Potwierdzono polio u dzieci w Syrii

  Występowanie choroby Heinego-Medina (polio) potwierdzono wśród dzieci w północno-wschodniej Syrii - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W Syrii nie notowano ognisk polio od 1999 roku.

 • Polio znów bardzo groźne. Ostrzeżenie WHO

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że tegoroczne transgraniczne szerzenie się dzikiego szczepu wirusa choroby Heinego-Mediny (polio) jest "wydarzeniem nadzwyczajnym". Według WHO potrzebna jest międzynarodowa akcja mająca na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się choroby.

Zdjęcia na temat: heine
Dyskusje na temat: heine