• Informacje na temat:

  hejnał mariacki

Artykuły na temat: hejnał mariacki
 • Radio skraca hejnał mariacki

  W nowej ramówce I Programu Polskiego Radia zamiast tradycyjnych czterech wykonań hejnału z krakowskiej wieży mariackiej będzie tylko jedno - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 • Kraków: Aplikacja mobilna z Hejnałem Mariackim

  Kraków udostępnił turystom bezpłatną aplikację na smartfony, która umożliwia samodzielne odegranie Hejnału Mariackiego. Wystarczy odpowiednio dmuchać w mikrofon telefonu.

 • Poczta Polska wyda 39 tys. pocztówek z kodem QR, dzięki któremu będzie można pobrać specjalną aplikację na telefon komórkowy i odsłuchać melodię Hejnału Mariackiego. Kartki pojawią się na pocztach w czwartek.

 • Kraków: Hejnał Mariacki w Urzędzie Patentowym

  Niekonwencjonalny projekt krakowskich rajców. W urzędzie patentowym za sprawą urzędników z magistratu trafił Hejnał Mariacki. Urząd chce jego ochrony jako dźwiękowego znaku towarowego dla promocji gminy i kreowania jej wizerunku.

 • W nowej ramówce I Programu Polskiego Radia zamiast tradycyjnych czterech wykonań hejnału z krakowskiej wieży mariackiej będzie tylko jedno - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 • Pamiątka z wakacji? Zagraj telefonem Hejnał Mariacki

  Aby zamienić się w hejnalistę wystarczy zainstalować w telefonie aplikację „Graj Hejnał”. Wtedy nasz telefon zamieni się w mobilną trąbkę. Do samego odegrania hejnału znajomość nut nie będzie potrzebna, wystarczy dmuchanie w kierunku mikrofonu.

 • Bazylika Mariacka w Krakowie

  .... Hejnał Mariacki, który co godzinę rozbrzmiewa na krakowskim Rynku, grany jest z wieży zwanej Strażnicą "Excubiarum", która ma 82 m wysokości. Hejnał jest grany z wysokości 54 m. Druga wieża, niższa (69(...)Kościół archiprezbiterialny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwany Kościołem Mariackim, jest jedną z największych i najważniejszych, po Katedrze Wawelskiej, świątyń Krakowa. Od 1963 roku...

 • Kraków pamięta o Wodeckim. "Zacznij od Bacha" zagrane po hejnale

  Melodia przeboju Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha" rozbrzmiała w sobotę nad krakowskim Rynkiem Głównym po hejnale z Wieży Mariackiej o godzinie 10. Chwilę potem piosenkę dla uczczenia zmarłego w ubiegłym roku artysty wykonały wspólnie krakowskie i małopolskie chóry.

 • Krakowski Hejnał w Urzędzie Patentowym

  Krakowski magistrat zgłosił do urzędu patentowego Hejnał Mariacki. Urząd chce jego ochrony jako dźwiękowego znaku towarowego dla promocji gminy i kreowania jej wizerunku.

 • Turyści znów mogą wejść na wieżę Bazyliki Mariackiej

  Po dwóch sezonach przerwy od dzisiaj turyści znów mogą wchodzić na wieżę Bazyliki Mariackiej w Krakowie. To właśnie z niej co godzinę strażacy grają hejnał. Od teraz na górę będzie się wchodzić najpierw - tak jak do tej pory - po kamiennych schodach. Za to od trzeciego podestu skorzystamy z ażurowej klatki schodowej. W tym miejscu stare schody zastąpiono nowymi - z dębowego drewna. Zwiedzającym...

Wideo na temat: hejnał mariacki
 • Zagrali sygnał RMF FM z Wieży Mariackiej

  Historyczne wydarzenie pod Wawelem. Z okazji 25- lecia RMF FM w samo południe, po hejnale, w Kraków, w całą Polskę i w świat popłynął jingiel RMF FM grany przez trębacza z Wieży Mariackiej.

Dyskusje na temat: hejnał mariacki