• Informacje na temat:

  helgi

Artykuły na temat: helgi
 • Helga Stevens kontrkandydatką Krasnodębskiego do stanowiska wiceszefa PE

  Belgijska europosłanka Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Helga Stevens jest kontrkandydatką europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego w staraniach o nominację grupy na stanowisko wiceszefa PE.

 • Zaskoczyła deklaracją. Kandydatka EKR na szefa PE tłumaczy się ws. Polski

  Oświadczenie kandydatki Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Helgi Stevens ws. sankcji na Polskę wywołało poruszenie wśród europosłów PiS, ale po złożonych przez nią wyjaśnieniach polscy deputowani EKR deklarują jej poparcie.

 • RMF: Z ramienia KE na konferencji bliskowschodniej tylko zwykły urzędnik

  Nieoficjalnie urzędnicy KE dają do zrozumienia, że nie wysyłają żadnej osoby, która ma znaczenie polityczne i decyzyjne. W Warszawie pojawi się delegat, którego nazwiska rzeczniczka nawet nie podaje, bo to osoba szerzej nieznana.  Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, może to być np. zastępca sekretarz generalnej Helgi Schmid albo dyrektor departamentu bliskowschodniego.  "Jest to wyraźny sygnał, że...

 • Unijna dyplomacja unika konferencji bliskowschodniej w Warszawie

  ...​Już wiadomo, że na konferencji bliskowschodniej w Warszawie Unia Europejska nie będzie reprezentowana przez dwie najważniejsze osoby. Po tym jak rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji zapowiedziała, że Federica Mogherini będzie tym czasie będzie przebywać w Rogu Afryki, Warszawa liczyła na obecność jej zastępczyni - Helgi Schmid, sekretarz generalnej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych...

 • ​Tonie norweska fregata. Nowe fakty

  Poważnie uszkodzona norweska fregata KNM Helge Ingstad za chwilę znajdzie się całkowicie pod wodą? Wracająca z manewrów NATO fregata zderzyła się w czwartek z tankowcem. Lokalne media informują o nowych okolicznościach zdarzenia.

 • Wycofała się kontrkandydatka Krasnodębskiego na stanowisko wiceszefa PE

  Belgijska europosłanka Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Helga Stevens, która była jedyną kontrkandydatką europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego w staraniach o nominację grupy na stanowisko wiceszefa PE, wycofała swoją kandydaturę.

 • Polska straciła w czasie wojny ponad 6 mln obywateli - czytamy w książce Helgi Hirsh "Zemsta ofiar". Niemiecka badaczka wojennych i powojennych cierpień Niemców przedstawia w swojej książce statystyczny bilans polskich ofiar niemieckiej agresji.

 • Rolnicy jadą z krową do PiS-u

  Helga w prezencie dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Krowa rasy Siemental o tym wdzięcznym imieniu jedzie na przyczepce z Wielkopolski i po południu trafi do siedziby PiS-u w Warszawie.

 • Wspomnienia z obozu zagłady

  Pierwsze słowa zanotowała w 1938 roku mając zaledwie 9 lat. Przez kolejnych 7 lat opisywała pobyt w getcie w Terezinie, oraz w obozie Auschwitz - Birkenau, do którego trafiła razem z matką. Dziś jej "Dziennik" trafia do księgarń w całej Polsce. Z tej okazji Helga Hoškova-Weissova będzie gościem specjalnym na premierze swojej książki w Warszawie.

 • Skandynawskie okręty czekają na wywóz broni chemicznej z Syrii

  Duński okręt wojenny Esbern Snare i norweski Helge Ingstad oraz duński cywilny transportowiec Ark Futura są już na Cyprze, skąd wkrótce mają wyruszyć do Syrii po skonfiskowaną tam przez Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej najbardziej toksyczną broń chemiczną.

Zdjęcia na temat: helgi