• Informacje na temat:

  helgi

Artykuły na temat: helgi
 • Zaskoczyła deklaracją. Kandydatka EKR na szefa PE tłumaczy się ws. Polski

  Oświadczenie kandydatki Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Helgi Stevens ws. sankcji na Polskę wywołało poruszenie wśród europosłów PiS, ale po złożonych przez nią wyjaśnieniach polscy deputowani EKR deklarują jej poparcie.

 • Polska straciła w czasie wojny ponad 6 mln obywateli - czytamy w książce Helgi Hirsh "Zemsta ofiar". Niemiecka badaczka wojennych i powojennych cierpień Niemców przedstawia w swojej książce statystyczny bilans polskich ofiar niemieckiej agresji.

 • Rolnicy jadą z krową do PiS-u

  Helga w prezencie dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Krowa rasy Siemental o tym wdzięcznym imieniu jedzie na przyczepce z Wielkopolski i po południu trafi do siedziby PiS-u w Warszawie.

 • Wspomnienia z obozu zagłady

  Pierwsze słowa zanotowała w 1938 roku mając zaledwie 9 lat. Przez kolejnych 7 lat opisywała pobyt w getcie w Terezinie, oraz w obozie Auschwitz - Birkenau, do którego trafiła razem z matką. Dziś jej "Dziennik" trafia do księgarń w całej Polsce. Z tej okazji Helga Hoškova-Weissova będzie gościem specjalnym na premierze swojej książki w Warszawie.

 • Skandynawskie okręty czekają na wywóz broni chemicznej z Syrii

  Duński okręt wojenny Esbern Snare i norweski Helge Ingstad oraz duński cywilny transportowiec Ark Futura są już na Cyprze, skąd wkrótce mają wyruszyć do Syrii po skonfiskowaną tam przez Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej najbardziej toksyczną broń chemiczną.

 • Dwóch pracowników norweskiego koncernu Statoil z grupy zakładników wziętych przez islamistów w Agierii "jest już bezpiecznych" - powiadomił w sobotę szef koncernu Helge Lund. Los innych sześciu pracowników koncernu, obywateli norweskich, nie jest znany.

 • Okręty czekają na wywóz broni chemicznej z Syrii

  Duński okręt wojenny Esbern Snare i norweski Helge Ingstad oraz duński cywilny transportowiec Ark Futura są już na Cyprze. Wkrótce mają wyruszyć do Syrii po skonfiskowaną tam przez Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej najbardziej toksyczną broń chemiczną. Drugi statek przewozowy, norweski MV Taiko, ma także dotrzeć z Kanału Sueskiego do cypryjskiego portu Limasol w ciągu kilku dni.

 • Polska straciła w czasie wojny ponad 6 mln obywateli - czytamy w książce Helgi Hirsh "Zemsta ofiar". Niemiecka badaczka wojennych i powojennych cierpień Niemców, w swojej książce podaje też suchy statystyczny bilans polskich ofiar niemieckiej agresji.

 • Helga Hirch jest niemiecką dziennikarką, która od wielu lat obserwuje wydarzenia w Polsce i Niemczech. Mieszka w Berlinie, jest autorką książki "Die Rache...

 • "Szwajcarski żigolo" posiedzi sześć lat

  Sześć lat w więzieniu spędzi 44-letni Szwajcar, Helg Sgarbi, znany jako "Szwajcarski żigolo". Sąd w Monachium skazał mężczyznę za oszustwa i szantaż. Sgarbi rozkochiwał w sobie bardzo bogate kobiety, wyłudzał od nich pieniądze i szantażował je. Jedną z ofiar była najbogatsza Niemka, wspólwłaścicielka koncernu BMW. Sgarbi przynał się do winy.

Zdjęcia na temat: helgi