• Informacje na temat:

  hellada

Artykuły na temat: hellada
 • ​Dobre wieści dla Grecji. Turyści wracają do Hellady

  Kryzys trwa, ale zła passa Grecji zaczyna się odwracać - donosi "Gazeta Wyborcza". Do Hellady znów tłumnie zjeżdżają turyści, którzy są kołem zamachowym krajowej gospodarki. Branża ta wytwarza aż 16,5 proc. PKB i daje pracę ponad 18 proc. ludzi.

 • Kraj-kolebkę cywilizacji europejskiej trawią pożary. Bardzo groźna sytuacja jest w pobliżu Koryntu, gdzie strażacy starają się - jak na razie bezskutecznie - ugasić dziewięć pożarów lasów. W rejonie miasta ogłoszono stan wyjątkowy.

 • Grecja: Kolejne problemy i wzrastająca nerwowość

  Grecy coraz bardziej nerwowi. Wśród mieszkańców Hellady maleje nadzieja, że kryzys finansowy uda się rozwiązać w najbliższym czasie. W całym kraju zamknięte są banki i obowiązują limity na wypłaty z bankomatów. Tak będzie co najmniej do jutra.

 • Greckie Eldorado na Chalkidiki

  Gorączka złota ogarnia Greków. Ekonomiczna pustynia, którą stała się Hellada, zamienia się w Dziki Zachód. Grecy masowo wyjeżdżają z Aten na prowincję w poszukiwaniu złota.

 • Wczorajszy dzień przebiegał pod znakiem obaw o Grecję, która nie jest w stanie wypracowań porozumienia wewnątrz własnego rządu w sprawie reform wymaganych przez trojkę (ECB, MFW, UE). W rezultacie może to doprowadzić do nieprzyznania Grecji drugiego pakietu pomocowego. Gdyby tak się stało Hellada nie będąc w stanie udźwignąć ciężaru swoich zobowiązań, w krótkim czasie zostanie zmuszona do...

 • Khedira: Grecy są groźni w kontrataku

  "Grecy są bardzo groźnym zespołem w kontrataku" - przyznał pomocnik reprezentacji Niemiec Sami Khedira. Wicemistrzowie Europy z ekipą Hellady zmierzą się w piątek na stadionie w Gdańsku. Stawką tego meczu będzie półfinał piłkarskich mistrzostw Europy.

 • Grecja pokonała Rosję i awansowała do ćwierćfinału, "Sborna" żegna się z Euro

  Grecja sensacyjnie pokonała Rosję 1:0 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bramkę na wagę zwycięstwa w 45. minucie zdobył Karagounis. Dzięki wygranej ekipa z Hellady zapewniła sobie awans do najlepszej "8" turnieju. Tymczasem "Sborna" pożegnała się z Euro 2012.

 • Grecja-Czechy: Dla piłkarzy Bilka to będzie mecz o wszystko

  Mecz z Grecją może być dla Czechów ostatnim spotkaniem o stawkę na Euro 2012. Porażka zespołu Michala Bilka będzie oznaczała koniec szans na awans do ćwierćfinału. Zadanie, które stoi przed naszymi południowymi sąsiadami jest bardzo trudne. Reprezentanci Hellady pokazali już bowiem, że nie są tylko dostarczycielem punktów.

 • Czy Niemcy sforsują słynną defensywę Greków? Dziś drugi ćwierćfinał Euro!

  "Najtrudniejszym zadaniem będzie sforsowanie szczelnej obrony rywali. Zawodnicy wiedzą, że czeka ich bardzo trudna przeprawa, aby wywalczyć awans do półfinału" - mówi przed potyczką z Grecją w ćwierćfinale mistrzostw Europy trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew. Dotychczas reprezentacja Hellady nigdy nie pokonała Niemców, nawet w meczu towarzyskim. Mimo to kapitan Greków twierdzi: "Nikt w zespole nie zakłada porażki".

 • Oezil: Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz

  "Cieszymy się z awansu do półfinału. Wiedzieliśmy, że czeka na bardzo trudny mecz, ale uważam, że zasłużyliśmy na wygraną. Jako zespół rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. A ja miałem wsparcie ze strony wszystkich kolegów" - powiedział Mesut Oezil po meczu z Grecją. Wczoraj Niemcy rozgromili ekipę z Hellady 4:2. Pomocnik Realu Madryt został wybrany najlepszym zawodnikiem drugiego ćwierćfinału.

Dyskusje na temat: hellada