• Informacje na temat:

  hellenowie

Artykuły na temat: hellenowie
 • Mateusz Nowak (KTK Kalisz) wygrał w Poddębicach pierwszy etap 26. wyścigu kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2011" znanego wcześniej pod nazwą Kalisz-Konin. W imprezie startuje 128 zawodników z Polski, Niemiec i Czech.

 • Kolarstwo Szlakiem Bursztynowym

  Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy) wygrał w Zgierzu 43-kilometrowy prolog 25. wyścigu kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010, wcześniej znany jako Kalisz - Konin. Wystartowało blisko 100 zawodników z polskich i niemieckich klubów.

 • Krakowskie Spotkania Biegowe: Oto zwycięzcy Cracovia Maratonu!

  Ukrainiec Taras Salo oraz Kenijka Hellen Jepkosgei Kimutai zwyciężyli w 14. PKO Cracovia Maraton. Najlepsi z Polaków - 7. Andrzej Lachowski i 5. wśród kobiet Mariola Sojda. Dystans 42 km 195 m pokonało ponad pięć tysięcy osób z 46 krajów. Cracovia Maraton to ostatnia impreza kończąca cykl Krakowskich Spotkań Biegowych. Wczoraj biegacze walczyli o Puchar Radia RMF FM oraz wzięli udział w biegach: Rodzinnym i Par. Spotkania rozpoczęły się od piątkowego Nocnego Biegu.

 • Królowa zaprasza oskarową królową na herbatkę Hellen Mirren nagrodzona właśnie Oskarem za rolę brytyjskiej królowej została zaproszona przez Elżbietę II do Buckingham Palace.

 • Te zdjęcia zapierają dech w piersi. Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie

  Waszyngton, amerykańska stolica. Centrum polityczne świata. Miasto w którym są ciekawe, darmowe muzea. Miasto w którym stoją pomniki upamiętniające wielu amerykańskich prezydentów. I wreszcie miasto, które wiosną obsypane jest kwiatami. Właśnie teraz trwa Festiwal Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy na spacer z naszym korespondentem Pawłem Żuchowski.

 • Orlen Warsaw Marathon: Kenijczyk Kimutai zwycięzcą, Kozłowski mistrzem Polski

  Zwycięzcą piątej edycji Orlen Warsaw Marathon został Kenijczyk Felix Kimutai. Dystans 42 km 195 m pokonał w 2:10.34. Na trzeciej pozycji metę przy PGE Narodowym minął najlepszy przed rokiem Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) - 2:12.38, który obronił tytuł mistrza Polski.

 • Diamentowa Liga: Ustanowiono nowy rekord Polski w biegu na 1500 m

  Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) poprawił wynikiem 3.34,04 rekord Polski w biegu na 1500 m. W mityngu Diamentowej Ligi w Monako zajął ósme miejsce. Najlepszy w skoku o tyczce był natomiast Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - 5,82. Bieg na 1500 m był najszybszy w tym roku. Wygrał z najlepszym tegorocznym czasem na świecie Kenijczyk Elijah Manangoi - 3.28,80.

 • Snem kamiennym zasnęli, snem swym nieprzespanym...

  "Tu leży ten, kto leży, ale go z mogiły/ Nie sądź, gościu, raczej z cnót, które go zdobiły." - takim wierszem poeta Daniel Naborowski oddał hołd innemu poecie, Janowi Kochanowskiemu. Oto pamięć o zgasłym życiu utrwalona w rymach jak płochy owad w żywicy bursztynu. Ta poetycka forma, ozdobna jak żałobna biżuteria, zwie się z grecka epitafium. Dosłownie "epitaphios" (ἐπιτάφιος) oznacza "nad grobem", albo bardziej konkretnie "na kamieniu nagrobnym". Tradycja takiej poezji jest bardzo stara,...

 • Rusza pierwszy Fashion Week

  Konkurs dla młodych projektantów Fashion Designer Awards rozpoczyna w czwartek wieczorem pierwszy Tydzień Mody (Fashion Week) w Łodzi.

 • Republika mnichów

  Reporter RMF FM Konrad Piasecki jest w Republice Mnichów Athos - jednym z najbardziej niedostępnych i tajemniczych miejsc Europy.

Zdjęcia na temat: hellenowie
Dyskusje na temat: hellenowie
 • Re: Manewry wojskowe przy granicy z Polską

  A Celtowie Germanami, Hellenowie Celtami itd

 • Re: Izraelskie lotnictwo zaatakowało Strefę Gazy

  Brawo nie bali sie Egipcjanie Asyryjczycy Babilonczycy Persowie Hellenowie Rzymianie a wiec i my sie nie bójmy

 • Re: MON: Pierwsze pociski JASSM dostarczone Siłom Powietrznym

  A dlaczego nie do Grecji? Pierwsi Hellenowie pojawili się na Krymie za czasów mitycznych Argonautów...

 • Re: Szefowie MSZ Francji i Niemiec przeciwni zniesieniu sankcji wobec Rosji

  Mylisz się... Krym był grecki i mieszkali tam starożytni Hellenowie. Tatarzy natomiast przybyli z mongolskich stepów.

 • Re: Grecy w pośpiechu uchwalają ratunkowe ustawy

  O dumnii Hellenowie co was tak przypililo ???? Taz ta wojna miala byc,strajk,glod,pomor i najwieksza z klesk - wizyta Angeli.

 • Niebieskoocy blondyni

  również Hellenowie (taki Achilles np.) również byli wysokimi blondynami i do Grecji przybywali z północy ? Dopiero tu na miejscu, w zetknięciu z żywiołem miejscowym i gorącym klimatem "zciemnieli

 • Re: Serbia złożyła notę...

  Marku a jak dzielni Hellenowie (?),Oni i ich (chwała)Rządy nigdy nie opuszczają Serbskich Przyjaciół.

 • Re: Kosowo - najmłodszy kraj w Europie...

  Co Ty, bidoku, wiesz o historii tamtejszych ziem! To właśnie Słowianie byli tam ludnością napływową (podobno zajmowali te ziemie w większości drogą pokojową, działo się to w pierwszym tysiącleciu naszej ery), a osiedlali się wśród przodków dzisiejszych Albańczyków, których starożytni Grecy (Hellenowie) nazywali Illirami. To dopiero Turcy zrobili z nich i Albańczyków i Mahometan, prowadząc tam

 • Re: Hiszpania: Partia Ludowa u sterów, zapowiada walkę z kryzysem

  NIKT NA POLWYSPIE IBERYJSKIM OD SETEK LAT NIE GARNAL SIE DO UCZCIWEJ PRACY W POCIE CZOLA TAK JAK NIEMCY SZWAJCARIA AUSTRIA,JAPONIA.PODOBNA SPRAWA JEST Z GRECJA WLOCHAMI.W PRZYPADKU PIERWSZYCH TO TYLKO JAKO PIRACI I KORSARZE PLYWALI PO SWIECIE I GRABILI WSZYSTKO CO MIESCILO SIE NA STATKI I PRZYWOZILI DO EUROPY,NATOMIAST HELLENOWIE CALY DZIEN WYLEGIWALI SIE Z KOCHANKAMI NA LOZACH I BIESIADOWALI

 • Sparta- a właściwie Lakonia

  ... bo tak zwało się państwo, którego stolicą była właśnie Sparta. Hellenowie a zwłaszcza Ateńczycy mawiali, że Spartanie potrafią umierać bo tak, jak oni żyją, to nie warto żyć. Było jak zwykle : zwyciężali dopóki ich władza centralna miała większą władzę nad obywatelami niż u ich oponentów. Tak samo Krzywousty pokonał Henryka Niemieckiego. Ale przyszedł czas, że sama dzielność przestała