• Informacje na temat:

helweci

Artykuły na temat: helweci
  • ME 2016: Awans Szwajcarii, historyczny sukces Albanii

Piłkarze Szwajcarii zremisowali w Lille z Francją 0:0 i awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy. Wynik satysfakcjonował obie drużyny, gdyż gospodarze zajęli pierwsze, a Helweci - drugie miejsce w grupie A. W Lyonie Albania pokonała Rumunię 1:0.

• Kostaryka remisuje na otarcie łez! Szwajcaria z awansem

Na stadionie w Niżnym Nowogrodzie Szwajcaria zremisowała z Kostaryką 2:2 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Tam "Helweci" zmierzą się z reprezentacją Szwecji, ale zagrają bez dwóch podstawowych obrońców: kapitana Stephana Lichtsteinera i Fabiana Schaera. Obaj będą pauzować za kartki. Kostaryka zajmuje 4. miejsce w grupie E i odpada z dalszej rywalizacji.

• Koszulki szwajcarskich piłkarzy hitem internetu. „Dzięki Bogu, że Puma nie robi kondomów"

Niedzielny mecz Szwajcaria-Francja przykuł uwagę internatów. I wcale nie chodzi o remisowy wynik 0:0, ale rwące się… koszulki Helwetów.

• Referenda we Francji i Szwajcarii

Francuzi głosują w referendum, które może przynieść największe od 40 lat zmiany w systemie władzy w ich kraju, a Helweci mają zdecydować, czy ograniczyć liczbę cudzoziemców do 18 procent.

• Szwajcaria, przez lata chlubiąca się neutralnością, oficjalnie przyłączy się dziś do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Helweci staną się 190. członkiem ONZ. Szwajcarski rząd podkreśla przy tym, że prowadzona polityka neutralności kraju pozostanie bez zmian.

• Dwanaście nacji, jedna reprezentacja. Poznajcie ekipę Szwajcarii

"Najsłabszym punktem naszej drużyny są na razie napastnicy, bo nie strzelają goli (...). Muszą się w końcu przełamać" - mówi o najbliższym przeciwniku biało-czerwonych na Euro 2016 szwajcarski dziennikarz Etienne Wuillemin, z którym rozmawiali wysłannicy Łączy nas piłka. Jak zdradza Wuillemin, liderem Helwetów - na boisku i w szatni - jest zaledwie 23-letni Granit Xhaka, Szwajcar albańskiego pochodzenia. Szwajcarska ekipa to zresztą przykład zespołu multikulturowego. Zobaczcie!

• Puchar Davisa - Federer zapewnił Szwajcarom pierwszy triumf

Szwajcaria pokonała w Lille Francję 3:1 w finale tenisowego Pucharu Davisa i po raz pierwszy w historii zdobyła to trofeum. O triumfie Helwetów zdecydowało niedzielne zwycięstwo Rogera Federera nad Richardem Gasquetem 6:4, 6:2, 6:2.

• Roger Federer i Stanislas Wawrinka mają poprowadzić ekipę szwajcarskich tenisistów do zwycięstwa w finale Pucharu Davisa z Francją. W składzie Helwetów na mecz, który zaplanowano od 21 do 23 listopada w Lille, są też Marco Chiudinelli i Michael Lammer.

• Sensacja na mundialu! Szwajcarzy pokonali Hiszpanów

Tego nikt się nie spodziewał. Szwajcarzy pokonali faworyzowanych Hiszpanów 1:0. Helweci przetrwali szturm mistrzów Europy w pierwszej połowie, a na początku drugiej strzelili bramkę. Doskonale zorganizowani w obronie Szwajcarzy nie dali sobie wyrwać prowadzenia i odnieśli historyczne zwycięstwo.

• Szwajcarska gwardia nie przebiła muru Hondurasu; obie drużyny wracają do domu

Pierwszą połowę rozpoczęli spokojnie Szwajcarzy. Piłka co chwilę lądowała poza boiskiem. W 12. minucie akcja nabrała tempa. Ładną sytuację rozegrali Helweci - Inler strzelił z 16 metrów, ale piłka(...) i odegrał pod bramkę, pod którą świeciły pustki. W pierwszej połowie spotkania Helweci atakowali lepiej od przeciwników, ale obrona Hondurasu stawiała skuteczny opór. Akcja w drugiej połowie...

Dyskusje na temat: helweci