• Informacje na temat:

  henryk dobrzański

Artykuły na temat: henryk dobrzański
 • Ponad 200 osób uczestniczyło w sobotę w obchodach 71. rocznicy śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", które odbyły się w lasach koło Spały (Łódzkie).

 • Powstaje szlak konny imienia "Hubala"

  W Łódzkiem powstaje szlak konny im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Łącznie będzie liczył 1800 km. Projekt ma być gotowy do grudnia 2011 roku.

 • Kilkaset osób uczestniczyło w niedzielę w obchodach 70. rocznicy śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", które odbyły się w lasach koło Spały (Łódzkie). W trakcie uroczystości odsłonięto tablice Towarzystwa Olimpijczyków Polskich oraz hubalczyków: "Tereski" i "Kotwicza".

 • Niemal 110-letni zegar na wieży ratuszowej w Nowym Sączu (woj. małopolskie) przechodzi gruntowny remont. Wykonuje go znany sądecki zegarmistrz Jan Dobrzański, którego rodzina nieprzerwanie od 1901 roku opiekuje się zabytkowym czasomierzem.

 • Inauguracja Łódzkiego Szlaku Konnego

  Kilkudziesięciu miłośników turystyki konnej wzięło w sobotę udział w rajdzie inaugurującym pierwszy, oznakowany odcinek Łódzkiego Szlaku Konnego. Cały szlak im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" liczący ponad 1800 km będzie najdłuższą trasą konną w Europie.

 • Kielce nie zbudują na razie pomnika Henrykowi Sienkiewiczowi. Jury konkursu architektoniczno-rzeźbiarskiego na opracowanie koncepcji monumentu pisarza nie przyznało pierwszej nagrody i nie zarekomendowało miastu projektu do realizacji.

 • Bogdan Rymanowski : Zacznijmy może od rysunków w tygodniku „Wprost”. Jest taki rysunek Henryka Sawki: W powietrzu unosi się taki wielki balon z napisem...

 • Odwołana wizyta prezydenta w Hrubieszowie

  W położonym przy granicy z Ukrainą Hrubieszowie (woj. lubelskie) Bronisław Komorowski miał odwiedzić Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy; planowane było złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona pułku, mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", na terenie jednostki. W planie wizyty było też spotkanie prezydenta z lokalną społecznością Hrubieszowa.  Sprawdź warunki pogodowe na Lubelszczyźnie.

 • Major Hubal, Jadwiga Piłsudska i Pałac Sroczyńskich

  .... W posiadłości tej pierwsze lata życia spędził major Henryk Dobrzański "Hubal". Tam uczył się jeździć konno dlatego łąki poniżej pałacu nazwane zostały hubalowymi. Małemu Henrykowi ojciec chrzestny kupił...

 • ...w cesarstwie austro-węgierskim. Opiekowała się nim rodzina zegarmistrzów Dobrzańskich. Podczas okupacji hitlerowskiej na wieży, gdzie znajduje się zegar, ukrywała się - za wiedzą zegarmistrza Henryka(...)Dokument oparto o unikatowe materiały archiwalne, a przede wszystkim poruszającą narrację Jana Dobrzańskiego, współczesnego - a w kolejności trzeciego - opiekuna magistrackiego czasomierza. Pod tym...

Zdjęcia na temat: henryk dobrzański
Dyskusje na temat: henryk dobrzański