• Informacje na temat:

  herb

Artykuły na temat: herb
 • Juventus zmienił herb. Kibice oburzeni!

  Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie zaszokował – podczas specjalnej gali zaprezentował swój nowy herb. Tak rewolucyjna zmiana nie spodobała się większości kibiców, którzy krytykują władze klubu.

 • Jest herb księżnej Meghan. Są kalifornijskie elementy

  Po ślubie Meghan Markle z księciem Harrym przyszedł czas na oficjalny herb, który właśnie pokazał pałac Kensington. To prosty wzór, który zawiera w sobie elementy kojarzone z pochodzeniem księżnej i z tradycyjnymi elementami przypisanymi rodzinie królewskiej.

 • Cardiff zmieni herb na cześć zwycięzcy Tour de France

  Cardiff ma w herbie czerwonego smoka zionącego ogniem. Sukces walijskiego kolarza Gerainta Thomasa w Tour de France sprawił, że smok... został ubrany w żółtą koszulką lidera wyścigu.

 • Kalisz będzie miał nowy herb. Zobacz 3 propozycje!

  Jest najstarszym miastem w Polsce, ale jego herb jest dotąd... niezgodny z zasadami! Dlatego Kalisz będzie miał nowy herb. Mieszkańcy mogą jeszcze przez tydzień głosować na jedną z trzech propozycji, które od dotychczasowego herbu różnią się detalami. Zobaczcie!

 • Mapy, herb i kociołek. Muzeum Warmii i Mazur pokazało nowe eksponaty

  ...też muzealia, które w ubiegłym roku zostały zakonserwowane. To m.in. herb hrabiowski rodu Lehndorff, który został znaleziony w pałacu w Sztynorcie, niedaleko Węgorzewa.

 • Głuchołazy: Koza w herbie, gorączka złota i czarna magia

  ...na 25 metrów wieżę bramy głównej. By wejść na taras widokowy trzeba pokonać ponad sto drewnianych schodów. Skąd koza w herbie? Herb miasta to głowa kozy z krętymi, złotymi rogami. Początkowo symbol nawiązywał do dawnej nazwy Ziegenhals (Kozia Szyja). Nazwę Głuchołazy miasto przyjęło po 1945 roku. Koza nie przez przypadek znalazła się w herbie. Jedna z legend opowiada historię oblężenia miasta...

 • Burmistrz Wadowic chce opłat za używanie herbu miasta

  ...„Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski proponuje wprowadzenie licencji na herb miasta” – informuje „Dziennik Polski”. „Firmy, które zechcą używać oficjalnego znaku Wadowic, będą musiały za to zapłacić” – wyjaśnia gazeta.

 • Gmina Rewal (woj. zachodniopomorskie) ma nowy herb. Radni przyjęli w czwartek uchwałę, zgodnie z którą herb Rewala przedstawia gryfa, ruiny kościoła w Trzęsaczu oraz morskie fale.

 • Problemy z herbem Lublina

  Lubelscy taksówkarze muszą wymienić naklejki z herbem Lublina umieszczone na taksówkach. Radni odkryli bowiem, że herb jest nieaktualny. Pochodzi sprzed zmiany dokonanej pięć lat temu. Zamiast złotych lubelski koziołek ma na nim białe kopytka.

 • Awantura o herb

  Herb Jaworzna ma już 160 lat i dotychczas przechodził jedynie kosmetyczne zmiany. Jest bardzo prawdopodobne, że teraz czeka go prawdziwa rewolucja.

Zdjęcia na temat: herb
Wideo na temat: herb
 • Orzeł do góry nogami

  Herb Polski odkleił się od mównicy podczas konferencji premiera ws. posiłków w szkołach

 • Bursztynowe jajo Faberge

  Było prezentem z okazji 1000-lecia, podarowanym Gdańskowi przed Wielkanocą w 1997 roku. Jedno z 11 bursztynowych jaj Faberge. Na froncie dzieła - emaliowany herb miasta. Z tyłu dwugłowy orzeł – herb dynastii Romanowów. Oprócz bursztynu, także złoto, szafiry i rubin.

 • Kwietne dywany z 300 tys. tulipanów

  Około 300 tys. główek kolorowych tulipanów tworzy barwne kobierce-kompozycje w Spycimierzu koło Uniejowa w Łódzkiem. Mieszkańcy tej wsi ułożyli z kwiatów m.in. godło Polski, papieski herb i wielkie serce.