• Informacje na temat:

  herbert zbigniew

Artykuły na temat: herbert zbigniew
 • Biografia i twórczość Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych twórców czasów współczesnych.

 • Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta

  Posłowie przyjęli w piątek przez aklamację uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Oddano w niej hołd "jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku" w związku z mijającą w przyszłym roku 20. rocznicą jego śmierci.

 • Omówienie poezji Zbigniewa Herberta

  Zbigniew Herbert urodził się 29 X 1924 roku we Lwowie, zmarł 28 VII 1998 roku w Warszawie. Był poetą, eseistą, dramatopisarzem.

 • Szwedzki poeta i pisarz Lars Gustafsson laureatem Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta

  Szwedzki poeta i pisarz Lars Gustafsson został laureatem Nagrody Literackiej imienia Zbigniewa Herberta 2016. O wyróżnieniu zdecydowało międzynarodowe jury. "Jestem niezwykle zadowolona z tego wyboru" - mówi w RMF FM wdowa po wybitnym polskim poecie. "Tym bardziej, że mój mąż znał Larsa Gustafssona i zawsze cenił go jako wielkiego poetę. Gustafsson jest znakomity" - dodaje Katarzyna Herbert.

 • "Wspominamy Herberta"

  Wystawy, spektakle, słuchowiska radio we i koncerty znalazły się w programie szczecińskiego, czterodniowego cyklu imprez poświęconych twórczości wybitnego poety Zbigniewa Herberta.

 • ...10 lat temu - 28 lipca 1998 roku - zmarł Zbigniew Herbert, jeden z najważniejszych polskich poetów XX wieku. 2008 rok Sejm ustanowił rokiem Herberta.

 • Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (WiMBP) w Gorzowie Wielkopolskim nadano w piątek imię wybitnego polskiego pisarza Zbigniewa Herberta. W uroczystości uczestniczyła wdowa po poecie Katarzyna Herbert.

 • Festiwal poezji Zbigniewa Herberta

  Akcja "Wiersz w Warszawie", spektakle teatralne i filmy dokumentalne zaplanowano w ramach IV Warszawskiego Festiwalu Poezji im. Zbigniewa Herberta. Konferencja prasowa na temat Festiwalu, który potrwa od 22 do 24 maja, odbyła się w poniedziałek w stołecznym Ratuszu.

 • Kukliński u Herberta

  W sobotę przypadła 20. rocznica śmierci największego polskiego poety XX wieku - Zbigniewa Herberta. Z tej okazji chcę przypomnieć jego spotkanie z pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim w trakcie pamiętnej wizyty "pierwszego polskiego oficera w NATO" wiosną 1998 roku w Polsce.

 • Nuala Ni Dhomhnaill laureatką nagrody im. Zbigniewa Herberta

  Irlandzka poetka Nuala Ni Dhomhnaill została laureatką Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta. Jej twórczość jest "aktem ratowania języka z pozoru skazanego na zagładę, gestem przeciwstawiania się kulturowej unifikacji" - uznali jurorzy.

Zdjęcia na temat: herbert zbigniew
Wideo na temat: herbert zbigniew
 • Katarzyna Herbert wspomina Przemysława Gintrowskiego

  Zmarły w sobotę Przemysław Gintrowski zyskał uznanie i popularność jako niezrównany interpretator tekstów czołowych polskich poetów - m.in. Zbigniewa Herberta i Tomasza Jastruna. Gintrowskiego wspomina wdowa po Zbigniewie Herbercie - Katarzyna Herbert.

Dyskusje na temat: herbert zbigniew