• Informacje na temat:

  herezja

Artykuły na temat: herezja
 • Zarzucili papieżowi "herezję": "Wsparł fałszywe tezy"

  62 świeckich i duchownych z 20 krajów, wywodzących się głównie z kościelnych środowisk konserwatywnych i tradycjonalistycznych, zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję. Twierdzą, że popełnił błędy w adhortacji apostolskiej, wydanej po dwóch synodach o rodzinie.

 • Ponad 60 świeckich i duchownych zarzuciło papieżowi Franciszkowi "herezję"

  ​62 świeckich i duchownych z 20 krajów, wywodzących się głównie z kościelnych środowisk konserwatywnych i tradycjonalistycznych, zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję. Twierdzą, że popełnił błędy w adhortacji apostolskiej, wydanej po dwóch synodach o rodzinie.

 • Prezydent Duda: Mówienie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe

  Jeżeli Polska posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, a sektor energetyczny opiera się w zdecydowanej części na węglu, to mówienie o dekarbonizacji w znaczeniu ograniczania wydobycia jest herezją i jest antypaństwowe - uważa prezydent Andrzej Duda.

 • Andrzej Duda do górników: Mówienie o dekarbonizacji jest herezją

  "Jeżeli jakieś państwo posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, jeżeli sektor energetyczny jakiegoś państwa opiera się w zdecydowanej absolutnie części na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe" – stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas akademii barbórkowej w Bełchatowie połączonej z obchodami 40-lecia bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego."Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania państwa polskiego bez Bełchatowa" - dodał.

 • Trzy zbuntowane formacje zawiesiły nawet swój udział w Akcji i powołały Komisję Odnowy AWS . Tymczasem, według lidera Akcji, Mariana Krzaklewskiego, takiej intytucji - nie ma . "Każda herezja zaczynała się od odnowy" - powstanie Komisji komentuje szef Rady Politycznej RS AWS, Jacek Rybicki. Do Komisji Odnowy, w której składzie znalazł się również marszałek Sejmu Maciej Płażyński, liderzy...

 • Burza wokół planów ministerstwa edukacji we Francji. Chcą wprowadzić język arabski do szkół

  Francuska minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych. Pomysł spotkał się z krytyką polityków prawicy. „Młodzi ludzie nie potrzebują tej herezji” – mówi przedstawiciel Frontu Narodowego.

 • Ks. Boniecki: Nie poczuwam się do siania zamętu

  - W swojej pokorze nie poczuwam się do winy ani do herezji, ani do siania zamętu - powiedział ks. Adam Boniecki w czasie spotkania zorganizowanego przez "Tygodnik Powszechny" i Fundację Tygodnika Powszechnego, pytany o zakaz wypowiedzi, który został na niego ponownie nałożony przez przełożonych z zakonu marianów.

 • - Mówienie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe - powiedział Andrzej Duda w czasie uroczystości barbórkowych w Bełchatowie. Prezydent przypomniał, że Polska posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, a jej sektor energetyczny opiera się głównie na tym surowcu.

 • Czy w tym roku będą podwyżki?

  Rozpoczęty właśnie rok nie będzie czasem zauważalnego przełomu w polskich wynagrodzeniach. Większość pracowników nie dostanie podwyżki, chyba że nieznaczną, wynikającą z podniesienia płacy minimalnej. Ale coraz więcej ekonomistów, polityków i pracodawców podpisuje się pod poglądem, który jeszcze niedawno uznawany był za herezję: płace w Polsce muszą wzrosnąć, inaczej nie będzie chętnych do pracy.

 • Wychowanie przez wieszanie

  W średniowieczu nietrudno było trafić w ręce kata. Śmiercią karano za kradzież, mord, podpalenie, bigamię, kazirodztwo, herezję, obrazę majestatu.

Dyskusje na temat: herezja