• Informacje na temat:

  herezje

Artykuły na temat: herezje
 • Herezje szefa KRS

  To, co w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Michalskim mówi przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, wymyka się ocenie opartej na tym, czego wymagają obowiązujące przepisy. To, że sposób widzenia spraw przez Leszka Mazura odpowiada temu, co widzimy wokół, świadczy zaś tylko o tym, że i rzeczywistość w której żyje szef KRS nie ma związku z zasadami prawa.

 • Zarzucili papieżowi "herezję": "Wsparł fałszywe tezy"

  62 świeckich i duchownych z 20 krajów, wywodzących się głównie z kościelnych środowisk konserwatywnych i tradycjonalistycznych, zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję. Twierdzą, że popełnił błędy w adhortacji apostolskiej, wydanej po dwóch synodach o rodzinie.

 • Ponad 60 świeckich i duchownych zarzuciło papieżowi Franciszkowi "herezję"

  ​62 świeckich i duchownych z 20 krajów, wywodzących się głównie z kościelnych środowisk konserwatywnych i tradycjonalistycznych, zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję. Twierdzą, że popełnił błędy w adhortacji apostolskiej, wydanej po dwóch synodach o rodzinie.

 • Prezydent Duda: Mówienie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe

  Jeżeli Polska posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, a sektor energetyczny opiera się w zdecydowanej części na węglu, to mówienie o dekarbonizacji w znaczeniu ograniczania wydobycia jest herezją i jest antypaństwowe - uważa prezydent Andrzej Duda.

 • Andrzej Duda do górników: Mówienie o dekarbonizacji jest herezją

  "Jeżeli jakieś państwo posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, jeżeli sektor energetyczny jakiegoś państwa opiera się w zdecydowanej absolutnie części na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe" – stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas akademii barbórkowej w Bełchatowie połączonej z obchodami 40-lecia bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego."Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania państwa polskiego bez Bełchatowa" - dodał.

 • Burza wokół planów ministerstwa edukacji we Francji. Chcą wprowadzić język arabski do szkół

  Francuska minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych. Pomysł spotkał się z krytyką polityków prawicy. „Młodzi ludzie nie potrzebują tej herezji” – mówi przedstawiciel Frontu Narodowego.

 • Ks. Boniecki: Nie poczuwam się do siania zamętu

  - W swojej pokorze nie poczuwam się do winy ani do herezji, ani do siania zamętu - powiedział ks. Adam Boniecki w czasie spotkania zorganizowanego przez "Tygodnik Powszechny" i Fundację Tygodnika Powszechnego, pytany o zakaz wypowiedzi, który został na niego ponownie nałożony przez przełożonych z zakonu marianów.

 • Kryzys w AWS to jeden z możliwych tematów wieczornego posiedzenia Klubu Parlamentarnego Akcji. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele SKL, ZChN i PPChD - partii niezadowolonych z obecnego kierownictwa Akcji.

 • - Mówienie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe - powiedział Andrzej Duda w czasie uroczystości barbórkowych w Bełchatowie. Prezydent przypomniał, że Polska posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, a jej sektor energetyczny opiera się głównie na tym surowcu.

 • "Potrzebne szybkie wybory"

  Dalej będę wygłaszał te herezje, bo mam swoje poglądy. Polsce potrzebne są szybkie wybory parlamentarne i nieprzedłużanie tego okresu tymczasowości - mówi gość Faktów RMF Jacek Piechota, wiceminister gospodarki.

Dyskusje na temat: herezje