• Informacje na temat:

  herod wielki

Artykuły na temat: herod wielki
 • "Państwo Islamskie jest Herodem naszych czasów"

  Duchowy przywódca liczącej 80 milionów wiernych wspólnoty anglikanów na świecie, arcybiskup Canterbury i prymas całej Anglii Justin Welby ocenił w świątecznej homilii, że Państwo Islamskie (IS) jest Herodem naszych czasów i - jak Herod - zagraża chrześcijanom.

 • Grób Heroda Wielkiego odkopany

  W nocy z poniedziałku na wtorek Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie ogłosił, że jego naukowcy odkopali grobowiec Heroda Wielkiego , który rządził Judeą od około 37 r. p.n.e. - podaje w swym internetowym wydaniu izraelski dziennik "Haaretz". Miejsce pochówku króla przez lata było jedną z największych tajemnic archeologicznych tego regionu.

 • Apostołka Apostołów, opiekun św. Graala, dobry łotr. Drugoplanowe postaci świąt Wielkiej Nocy

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan. Umęczony, cierpiący Chrystus w ciągu jednej nocy staje się Chrystusem Zwycięzcą. Tajemnica Zmartwychwstania zapisana na kartach Ewangelii opowiada nie tylko o Bogu. W tej opowieści o Wielkiej Nocy pojawiają się także bohaterowie drugiego planu. Bez nich nie dokonałoby się to, co się dokonało.

 • W programie: 13.00 - o historii budynku przy placu Wolności 1, w którym mieści się główna siedziba tyskiego muzeum, opowie Agnieszka Ociepa z Działu Historii Miasta. Prelekcja połączona będzie ze zwiedzaniem budynku 14.00 - po wystawie O Łucyjach, betlejkach i Herodach. Obrzędy i zwyczaje okresu zimowego w Tychach i okolicy oprowadzi Agnieszka Szymula z Działu Etnologii, autorka scenariusza...

 • Pierścień Poncjusza Piłata znaleziono w biblijnej twierdzy. To on wydał na śmierć Jezusa

  Naukowcy z Izraela twierdzą, że znaleźli pierścień należący do Poncjusza Piłata, rzymskiego prefekta w Judei, który wydał na ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Jak pisze "Haaretz", wykonany z brązu pierścień został znaleziony blisko 50 lat temu podczas badań archeologicznych prowadzonych w twierdzy Heroda na Pustyni Judzkiej.

 • Pierścień Poncjusza Piłata znaleziono w biblijnej twierdzy

  Naukowcy z Izraela twierdzą, że znaleźli pierścień należący do Poncjusza Piłata, rzymskiego prefekta w Judei, który wydał na ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Jak pisze "Haaretz", wykonany z brązu pierścień został znaleziony blisko 50 lat temu podczas badań archeologicznych prowadzonych w twierdzy Heroda na Pustyni Judzkiej.

 • Herod - najczarniejsza postać Nowego Testamentu

  W dzień św. Szczepana w wielu regionach Polski rozpoczyna się tradycyjne kolędowanie. Wśród przebierańców, którzy pukają do naszych drzwi są Trzej Królowie, Diabeł oraz Herod – jedna z najczarniejszych postaci Nowego Testamentu. To on – zgodnie z tradycją chrześcijańską – prześladował Jezusa i jego rodzinę.

 • Ks. Józef Tischner na Boże Narodzenie: Dwie wolności

  ...„Każdy z nas ma w sobie coś z Heroda i coś z tych opiekuńczych rąk Świętej Rodziny. Walka pomiędzy wolnością budującą a wolnością niszczącą rozgrywa się w sercu każdego z nas” - mówił 25 grudnia 1983 roku ks. Józef Tischner. Jego bożonarodzeniowe kazanie wspominamy dzięki stronie tischner.pl.

 • Na Kielecczyźnie kolędowanie było bardzo popularne do połowy lat 50. XX wieku. Kolędowano z gwiazdą, albo z szopką o ruchomych figurkach, albo też z herodami przedstawiającymi żywą szopkę.

 • Przedświąteczny tydzień w kulturze - na co zwrócić uwagę?

  Przedświąteczny tydzień w kulturze to przede wszystkim koncerty w muzyką klasyczną. W stolicy trwa 20 Wielkanocny Festiwal Beethovena, którego finał w Wielki Piątek. W Krakowie 21 marca zacznie się festiwal "Misteria Paschalia", który zakończy się w Wielką Niedzielę. Z kolei w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie 22 marca odbędzie się długo oczekiwana polska premiera "Salome" w reżyserii...

Dyskusje na temat: herod wielki