• Informacje na temat:

  herodot

Artykuły na temat: herodot
 • Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to cykl reportaży dotyczących podróży autora pełniącego rolę korespondenta po Azji i Afryce. Utwór z zasady wielogatunkowy, charakteryzuje pozór dokumentu, ale nie jest on do końca obiektywny - nie brak w nim własnych refleksji autora, jego przemyśleń i interpretacji faktów.

 • Nakładem Wydawnictwa Literatury Narodowej w Pekinie ukazał się chiński przekład "Podróży z Herodotem" mistrza reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w tłumaczeniu Wu Lan - poinformował Andrzej Piskulak, kielecki dziennikarz i literat, zaprzyjaźniony tłumaczką.

 • Chiński przekład "Podróży z Herodotem" Kapuścińskiego

  Chiński przekład "Podróży z Herodotem" mistrza reportażu Ryszarda Kapuścińskiego - w tłumaczeniu Wu Lan - ukazał się nakładem Wydawnictwa Literatury Narodowej w Pekinie.

 • Nowa podstawa programowa. Lista lektur szkolnych

  ..."Podróże z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego we fragmentach znalazły się na przygotowanej przez MEN liście lektur obowiązkowych dla liceum i technikum. Po konsultacjach społecznych z listy usunięto "Sen nocy letniej" Williama Szekspira.

 • Chiński przekład "Cesarza" R. Kapuścińskiego

  Chiński przekład "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego w tłumaczeniu Wu Lan - polonistki, która przed dwoma laty przełożyła dla Chińczyków "Podróże z Herodotem" - ukazał się nakładem pekińskiego wydawnictwa Xinxing (Nowa Gwiazda).

 • Szwedzka reporterka laureatką nagrody im. Kapuścińskiego

  Szwedka Elisabeth Asbrink, autorka książki "W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa" została laureatką V edycji nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki - ogłoszono na gali w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich. "Jadąc tu czytałam Podróże z Herodotem. Znalazłam tam słowa "cała pamięć jest teraźniejszością". Pamięć to materiał, na którym pracowałam. To nawet nie historia...

 • Ryszard Kapuściński został laureatem włoskiej nagrody literackiej im. Elsy Morante. Przyznano mu ją za "ogromny wkład w światową kulturę" i za jego ostatnie dzieło "Podróże z Herodotem".

 • Twórczość Kapuścińskiego

  Kapuściński był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek. I choć zasłynął dzięki takim tytułom jak "Wojna futbolowa", "Cesarz", "Lapidarium", "Heban", "Podróże z Herodotem", to w jego dorobku każda pozycja warta jest przeczytania.

 • Po ciężkiej chorobie zmarł w Warszawie Ryszard Kapuściński – wybitny pisarz i dziennikarz. W marcu skończyłby 75 lat. Był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek, m.in. „Wojna futbolowa”, „Cesarz”, „Heban”, „Podróże z Herodotem”.

 • ...zmienić pieluchy. Kiedy zrobiono badania DNA okazało się, że niemowlęta nie są z nimi spokrewnione. Podczas akcji pod kryptonimem "Herodot" policja zabrała mafii 10 dzieci. Każde z nich miało być...

Zdjęcia na temat: herodot
Dyskusje na temat: herodot