• Informacje na temat:

  herodot

Artykuły na temat: herodot
 • Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to cykl reportaży dotyczących podróży autora pełniącego rolę korespondenta po Azji i Afryce. Utwór z zasady wielogatunkowy, charakteryzuje pozór dokumentu, ale nie jest on do końca obiektywny - nie brak w nim własnych refleksji autora, jego przemyśleń i interpretacji faktów.

 • Nakładem Wydawnictwa Literatury Narodowej w Pekinie ukazał się chiński przekład "Podróży z Herodotem" mistrza reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w tłumaczeniu Wu Lan - poinformował Andrzej Piskulak, kielecki dziennikarz i literat, zaprzyjaźniony tłumaczką.

 • Chiński przekład "Podróży z Herodotem" Kapuścińskiego

  Chiński przekład "Podróży z Herodotem" mistrza reportażu Ryszarda Kapuścińskiego - w tłumaczeniu Wu Lan - ukazał się nakładem Wydawnictwa Literatury Narodowej w Pekinie.

 • Nowa podstawa programowa. Lista lektur szkolnych

  ..."Podróże z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego we fragmentach znalazły się na przygotowanej przez MEN liście lektur obowiązkowych dla liceum i technikum. Po konsultacjach społecznych z listy usunięto "Sen nocy letniej" Williama Szekspira.

 • Chiński przekład "Cesarza" R. Kapuścińskiego

  Chiński przekład "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego w tłumaczeniu Wu Lan - polonistki, która przed dwoma laty przełożyła dla Chińczyków "Podróże z Herodotem" - ukazał się nakładem pekińskiego wydawnictwa Xinxing (Nowa Gwiazda).

 • Szwedzka reporterka laureatką nagrody im. Kapuścińskiego

  Szwedka Elisabeth Asbrink, autorka książki "W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa" została laureatką V edycji nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki - ogłoszono na gali w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich. "Jadąc tu czytałam Podróże z Herodotem. Znalazłam tam słowa "cała pamięć jest teraźniejszością". Pamięć to materiał, na którym pracowałam. To nawet nie historia...

 • Ryszard Kapuściński został laureatem włoskiej nagrody literackiej im. Elsy Morante. Przyznano mu ją za "ogromny wkład w światową kulturę" i za jego ostatnie dzieło "Podróże z Herodotem".

 • Twórczość Kapuścińskiego

  Kapuściński był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek. I choć zasłynął dzięki takim tytułom jak "Wojna futbolowa", "Cesarz", "Lapidarium", "Heban", "Podróże z Herodotem", to w jego dorobku każda pozycja warta jest przeczytania.

 • Po ciężkiej chorobie zmarł w Warszawie Ryszard Kapuściński – wybitny pisarz i dziennikarz. W marcu skończyłby 75 lat. Był autorem reportaży i kilkudziesięciu książek, m.in. „Wojna futbolowa”, „Cesarz”, „Heban”, „Podróże z Herodotem”.

 • ...zmienić pieluchy. Kiedy zrobiono badania DNA okazało się, że niemowlęta nie są z nimi spokrewnione. Podczas akcji pod kryptonimem "Herodot" policja zabrała mafii 10 dzieci. Każde z nich miało być...

Zdjęcia na temat: herodot
Dyskusje na temat: herodot
 • Re: "The Times": Polska i Węgry otrzymają ultimatum w sprawie uchodźców

  To UE będzie dążyć do wyrzucenia Polski, pretekstem uchodźcy. A 5 komumna będzie przyłączenie śląska do Rzeszy, tj. Ue. Będzie naprawdę gorąco.

 • Re: Kreml wezwał do powściągliwości po ataku chemicznym w Syrii

  to kolejna prowokacja izraela i terrorystów. Assad nie jest idiotą, razem z Ruskimi tłucze terrorystów, że USA Francja i Izrael ledwo nadązają z rekrutacja szkoleniem i przerzutem uzupełnien. Byłby idiota aby dawać pretekst do oficjalnej interwencji USA Izraela i Francji. To ci potrzebują pretekstu aby zszokowac swoje społeczeństwa aby wysłały swoich chłopaków i sypnęły kilejnymi miliardami na rozwalenie Syrii.

 • Re: Ja i mój hidżab

  polscy Tatarzy to Polacy a nie arabi czy pakistanczycy. Poza tak zwana religia jest caly bagaz cywilizacyjny, ktorzy ci rapefugies przywoza ze soba. Czy Merkel tego nie wie, wie. Widocznie sekret lezy gdzie indziej,

 • Re: Niemcy: Tysiące uchodźców z Afganistanu twierdzi, że są talibami

  Doucz się głupku. Adolf to lewak. NSDAP to partia socjalistyczna. Komunizm i faszyzm to dwa najwięksi zbrodniarza w dziejach i oba lewackie.

 • Re: Ekspert: Macron "bez problemu" zwycięży w drugiej turze

  Czyli bez zmian. Le pen w 2vturze bez szans. Jedynego alternatywnego kandydata republikanow spalono przed wyborami. Tylko on mógł ogrodzie Francję. Teraz bedxie ciąg dalszy multi kulti. Czyli, więcej imigrantów, więcej druku euro. Lewacy będą się cieszyć jeszcze parę lat zanim Francja oficjalnie stanie się kalifatem i splynie krwią.

 • Re: Ryszard Petru rezygnuje ze stanowiska szefa klubu Nowoczesnej

  RYSIEK PEWNIE NA DŁUŻEJ LECISZ NA MADERĘ. TAKI TO MA SZCZĘŚCIE

 • Re: Katastrofa we Włoszech: Zginęło co najmniej 20 migrantów

  to przypomina de sant w norman dii w 1944, i myślę że tak własnie jest. To wroga ar mi a issss)lam__u podbija eu, ci co rządzą is""la_mem wiedzą co robią. Będzie się działłł. inaczej cenzura blokuje taki wpis.

 • Re: Będą strzec plażowiczów przed Państwem Islamskim

  To jest wojna religijna. I s lam u bram europy, wielu już się wdarlo, desant trwa, a Europa bawi się kredkami. Chiny 2500 lat temu, potężne państwo, cesarz i dwór pogrozeni w zabawie, rozpuście, interesują się tylko sztuką i zabawa. Siła walka, zawód żołnierza traktowany jest z pogarda, ci co krzyczą o zagrożeniu są wyśmiewani. Tymczasem armia sąsiada rośnie w siłę, wróg atakuje i wkracza do państwa. Pladruję miasta wycina w pień ludnosc. Nikt nie ma idwagi powiedzieć o tym królowi. Jest...

 • Re: W niemieckich mediach ponownie o "polskich obozach"

  Niemcy napisały nasza historie w 19 w. Której teraz niestety oficjalnie się uczymy. Wymazali imperium Lechickie które władało Europa długo przed grekami i Rzymem aż do upadku 1 RP. Nasze granice bywaly od Laby po dniepr. To wymazali a teraz chcą nam wcisnąć obozy z 2 ws. Kroniki rzymskie greckie, alemanskie, praskie, frankonskie, arabskie, perskie tam opisane jest kto władał Europa. Kim byli Słowianie, Lechici, Wandalowie. Zainteresujcie sie a zrozumiecie co znaczą slowa Roty "prastary szczep...

 • Re: Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzega kraje G20

  Przypominam, że komunizm faszyzm i multi kulti to nie miecc kie doktryny.