• Informacje na temat:

  herold

Artykuły na temat: herold
 • Herold zaprosi na "Świdnicką Kolędę"

  Już w najbliższą niedzielę, 2 grudnia podczas Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości, w świdnickim Rynku będzie można spotkać nietypowych gości: Herolda, Kupca Świdnickiego oraz Kupcową.

 • Fałszywy herold ogłosił urodziny księcia Jerzego

  Wystrojony krzykacz miejski, który donośnym głosem obwieszczał światu narodziny królewskiego potomka, okazał się heroldem samozwańczym.

 • "Wierzę Ojcze, że jesteś już święty"

  ...- Dla mnie Jan Paweł II jest Tym, który już dzisiaj wstawia się za Mną i tymi wszystkimi, których w moich modlitwach polecam Opatrzności Bożej - mówi w wywiadzie dla "Tygodnika" ks. Wiesław Herold, proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Tucholi - Rudzkim Moście.

 • Zrzucił wykwintne czerwone szaty i udał się na plażę nudystów, by tam zabawiać wypoczywających – mowa o heroldzie z nadmorskiej miejscowości Dorchester, który znany jest też z innych ekscentrycznych wyczynów.

 • ...​"O rany, nic się nie stało" - była kiedyś sztuka o takim tytule, i to zdanie doskonale pasuje do histerii, jaką rozpętano wokół reformy wymiaru sprawiedliwości. Najbardziej charakterystyczne jest to, że właściwie żaden z jej heroldów nie umie, ani nawet nie próbuje wyjaśnić, co w tej reformie złego, co "zmienia Polskę w wielki zakład karny" czy "cofa do PRL".

 • ..."Córka źle strzeżona" Ferdynanda Herolda i Johna Lanchbery w inscenizacji Georgio Madii to najnowszy spektakl przygotowywany przez Operę Wrocławską. Premiera baletu została zaplanowana na 4 lutego.

 • Nowa atrakcja w Gdańsku

  W Gdańsku pojawiła się nowa atrakcja. Fontanna, znajduje się nieopodal miejsca, w którym była nieistniejąca już XVII-wieczna fontanna z postaciami czterech heroldów - przy ul. Grobli I.

 • Wierzyć raportowi Anodiny, komisji Millera, zespołowi Laska i innym heroldom oficjalnej narracji - to moim zdaniem tak, jak wierzyć w to, że Lech Wałęsa nie był Tajnym Współpracownikiem SB o kryptonimie "Bolek". Że jako prezydent kazał sobie dostarczyć oryginały dokumentów pracy wspomnianego TW, niezbity dowód, że był to zupełnie kto inny, i ten niezbity dowód własnej niewinności zniszczył. Ba...

 • Niemieckie media o Bartoszewskim: Pionier pojednania

  Bartoszewski był "największą moralną instancją w polskiej polityce" - pisze komentator "Berliner Zeitung" Frank Herold. Trudno znaleźć człowieka, który uczyniłby więcej dla polsko-niemieckiego(...) go do KL Auschwitz. Niemieccy okupanci zwolnili go w 1941 roku z obozu - pisze Herold. Niemiecki dziennikarz podkreśla, że Bartoszewski już w latach 60. zaangażował się w proces pojednania...

 • Nie obrażajmy wyznawców Allaha!

  ...horyzonty moralne, twórczo pomagają budować wielokulturowość w epoce postprawdy. Jako herold politycznego słuszniactwa wzywam więc wszystkich, którym jest ono drogie, aby wychwytywali oraz...

Zdjęcia na temat: herold
Wideo na temat: herold