• Informacje na temat:

  heros

Artykuły na temat: heros
 • Polski heros zawalczy o sławę w Hollywood

  ...wielbicielem Polcha i jego komiksu. Opowiedział, że gdy miał kilkanaście lat, na Węgrzech natknął się na czasopismo zatytułowane "Galactika", gdzie drukowano przygody Funky Kovala. Polski heros tak go...

 • ...byliśmy - narodu składającego się wyłącznie z herosów.

 • "Herosi w pasiakach..." - zmagania sportowie w obozie

  ..."Herosi w pasiakach..." to tytuł wystawy poświęconej historii zmagań sportowych w hitlerowskim obozie koncentracyjny w Gross-Rosen, którą we wtorek otwarto w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie).

 • Grafiki, zdjęcia i krótkometrażowe filmy prezentujące historię zmagań sportowych w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen można oglądać na wystawie "Herosi w pasiakach" otwartą na wrocławskim Stadionie Miejskim.

 • Zbigniew Religa złamał jedno z największych tabu polskiej polityki. Dramatyczna deklaracja "Jestem chory" do tej pory nie przechodziła naszym politykom przez gardło. Oni nigdy nie musieli być piękni, młodzi, bogaci, a niektórzy nawet mądrzy. Ale zawsze musieli być zdrowi. Era herosów się skończyła. I całe szczęście.

 • Prace Heraklesa - lista dwunastu zadań mitologicznego herosa.

 • Siostry Omilusik rządzą

  Złoto, dwa srebra i brąz. Oto bilans startów zapaśniczek Herosa Czarny Bór w Pucharze Polski seniorek i kadetek w Stargardzie Szczecińskim.

 • Mit o Tezeuszu - najważniejsze motywy mitu o najsłynniejszym ateńskim bohaterze, uważanym za herosa drugiego po Heraklesie.

 • Paraolimpiada: Deszczowe otwarcie igrzysk na stadionie Maracana

  Bohaterowie sportu, nadludzie, herosi, oni są inspiracją dla innych, także dla całej Brazylii - tak ponad 4300 zawodników ze 159 krajów przedstawił podczas ceremonii otwarcia XV Paraolimpiady szef komitetu organizacyjnego Carlos Arthur Nuzman. Na stadionie Maracana znicz w strugach deszczu zapalił Clodoaldo Silva.

 • Kasia Kowalska i Lao Che na LFO!

  Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek oraz herosi alternatywnego rocka – Kasia Kowalska i Lao Che dołączają do grona gwiazd 8. edycji Life Festival Oświęcim! Niezapomniane przeżycia podczas stadionowych koncertów w dniach 23-24.06 zapewnią też m.in. grupa Scorpions, LP i Shaggy. Warto pospieszyć się z zakupem biletów, bo od 10 kwietnia będą droższe!

Wideo na temat: heros
 • Bohater filmu to zwykły człowiek, a przy tym wybitny agent

  Główny bohater filmu, George Smiley (Gary Oldman) nie jest herosem takim jak Bond. To wybitny agent, ale dlatego, że wygląda na nieporadnego i nieciekawego człowieka. Ma swoje wady i zalety, dzięki czemu na ekranie widzimy bardzo ludzkiego bohatera. Żyje on w świcie, gdzie nikt nie może nikomu ufać, a wszystko nosi klauzulę tajności.

 • Więckiewicz: To człowiek czynu, żaden heros

  "Socha to człowiek czynu, to nie jest heros, dba o własny interes, czysto egoistycznie podchodzi do sprawy" - tak swojego bohatera z filmu 'W ciemności" opisuje odtwórca głównej roli, Robert Więckiewicz. "W trakcie dokonuje się w nim rodzaj przemiany" - dodaje. "Agnieszka chciała, żeby film był realistyczny, prawdziwy. Dlatego chciała uniknąć mówienia po angielsku" - wyjaśnia. "W ciemności będzie

Dyskusje na temat: heros