• Informacje na temat:

  hess

Artykuły na temat: hess
 • Rudolf Hess okazał się... prawdziwym Rudolfem Hessem

  Badania DNA rozwiewają wątpliwości co do tożsamości Rudolfa Hessa, zastępcy Hitlera, który w 1941 roku poleciał do Szkocji, został uwięziony, osądzony w Norymberdze i skazany na dożywocie. Jak pisze na swej stronie internetowej czasopismo "New Scientist" porównanie genomu z próbki krwi pobranej od osadzonego w Spandau w Berlinie więźnia numer 7 z DNA żyjącego potomka Hessa potwierdziło, że karę...

 • Niemcy: Marsz neonazistów w 30. rocznicę śmierci Rudolfa Hessa

  Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszło w sobotę kilkuset neonazistów, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Przeciwko marszowi demonstrowali antyfaszyści.

 • ...17 sierpnia 1987 r. w więzieniu w Berlinie samobójstwo popełnił Rudolf Hess, zastępca Adolfa Hitlera w NSDAP. W 1941 r. w tajemnicy poleciał do Wielkiej Brytanii, aby negocjować warunki pokoju. Po wojnie Trybunał w Norymberdze skazał go na dożywotnie więzienie.

 • Grób Rudolfa Hessa w jego rodzinnym mieście Wunsiedel, który był celem pielgrzymek neonazistów, został usunięty - potwierdziły w czwartek miejscowe władze. Szczątki zastępcy wodza III Rzeszy ekshumowano i po kremacji zostaną one wrzucone do morza.

 • Tajemnica lotu Rudolfa Hessa

  Było pogodne popołudnie 10 maja 1941. Dokładnie 70 lat temu z berlińskiego lotniska wystartował messerschmitt pilotowany przez drugą w hierarchii Trzeciej Rzeszy osobę w państwie. W kilka godzin później zastępca Adolfa Hitlera - Rudolf Hess wylądował na spadochronie w Szkocji. Jego lot do dziś otacza mnóstwo podejrzeń i wątpliwości.

 • Ekshumacja Rudolfa Hessa, prochy trafią do morza

  Grób Rudolfa Hessa w jego rodzinnym mieście Wunsiedel, który był celem pielgrzymek neonazistów, został usunięty - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Szczątki zastępcy wodza III Rzeszy ekshumowano i po kremacji zostaną one wrzucone do morza.

 • Niemiecka policja rozbiła wczoraj wieczorem demonstrację około 60 neonazistów, którzy zorganizowali marsz z pochodniami w przededniu rocznicy śmierci byłego sekretarza i "prawej ręki" Adolfa Hitlera - Rudolfa Hessa.

 • Zmarł Reinhard Hess – twórca sukcesów Schmitta i Hannawalda

  W wieku 62 lat zmarł Reinhard Hess, były trener reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich - poinformowała agencja AFP, powołując się na niemiecką telewizję. Od prawie dwóch lat walczył z rakiem trzustki.

 • Policjant ranny w starciach neonazistów z antyfaszystami w Berlinie

  ...​Co najmniej jeden policjant został w sobotę ranny w Berlinie, gdzie około pięciuset antyfaszystowskich działaczy starło się z podobną liczbą neonazistów, którzy obchodzili 31. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa.

 • Policjant ranny w starciach neonazistów z antyfaszystami w Berlinie

  Co najmniej jeden policjant został w sobotę ranny w Berlinie, gdzie około pięciuset antyfaszystowskich działaczy starło się z podobną liczbą neonazistów, którzy obchodzili 31. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa.

Zdjęcia na temat: hess
Dyskusje na temat: hess