• Informacje na temat:

  heweliusz jan

Artykuły na temat: heweliusz jan
 • 25 lat temu na Bałtyku zatonął prom "Jan Heweliusz"

  ...​To była najbardziej tragiczna katastrofa polskiego statku w historii. Dokładnie 25 lat temu na Bałtyku zatonął prom "Jan Heweliusz". Zginęło 55 osób. Rodziny ofiar i ci, którzy ocaleli z katastrofy, złożyli dziś kwiaty w Świnoujściu, skąd 14 stycznia 1993 roku prom wypłynął w podróż do szwedzkiego Ystad.

 • Premiera filmu animowanego opowiadającego o życiu Jana Heweliusza oraz konferencja naukowa prezentująca wyniki badań poświęconych tej postaci to imprezy, które zakończą obchody Roku Jana Heweliusza i jednocześnie uczczą 401. rocznicę urodzin astronoma.

 • W środę pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na szczecińskim Cmentarzu Centralnym, w 16. rocznicę zatonięcia promu "Jan Heweliusz" , odbyły się uroczystości rocznicowe.

 • Dziś przypada 18. rocznica zatonięcia na Bałtyku w pobliżu niemieckiej wyspy Rugia polskiego promu "Jan Heweliusz". Zginęło wówczas 55 osób: 35 pasażerów, w tym dwoje dzieci, i 20 członków załogi.

 • Tragedia we wraku Jana Heweliusza

  Jak podało radio RMF.FM, polski płetwonurek zaginął w sobotę wczesnym popołudniem podczas penetrowania wraku promu "Jan Heweliusz" na Bałtyku. W poniedziałek rano niemieckie służby ratownicze rozpoczną akcję poszukiwawczą.

 • Od apelu poległych rozpoczęły się w Szczecinie obchody 15. rocznicy katastrofy promu "Jan Heweliusz" na Bałtyku. Jednostka zatonęła 14 stycznia 1993 roku na Morzu Bałtyckim u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia w czasie rejsu ze Świnoujścia do Ystad. W katastrofie zginęło 55 osób.

 • Spotkanie z dziełami Heweliusza

  W Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbędzie się dziś o godz. 18. prezentacja oryginalnych dzieł wybitnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Wstęp wolny!

 • Tłumy gdańszczan odwiedziły w Noc Muzeów Bibliotekę Gdańską PAN, która pokazała zwiedzającym przechowywane na co dzień w magazynach oryginalne dzieła astronoma Jana Heweliusza.

 • Niemal identyczne dwa portrety astronoma Jana Heweliusza, autorstwa Andreasa Stecha i Daniela Schultza, zaprezentowane zostaną dziś w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie na wskazanie różnic między obrazami.

 • Wystawa "Jan Heweliusz i Gdańsk jego czasów" otwarta zostanie w środę w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Na ekspozycji wśród ok. 170 obiektów, znajdzie się m.in. rycina autorstwa znanego astronoma oraz cyrkiel sygnowany jego nazwiskiem.

Zdjęcia na temat: heweliusz jan
Wideo na temat: heweliusz jan
 • Gdańskie muzeum połączy się z Kosmosem

  Muzealnicy z Gdańska nawiążą radiową łączność z Międzynarodową Stacją. Dojdzie do tego między świętami a Sylwestrem, w ramach 400. rocznicy urodzin Jana Heweliusza - gdańskiego astronoma. Do 15 listopada Muzeum Historyczne Miasta Gdańska czeka na oryginalne pytania do astronautów. Do zabawy zaproszono przede wszystkim dzieci oraz ich rodziców, bo pytania trzeba zadawać w języku angielskim.

Dyskusje na temat: heweliusz jan