• Informacje na temat:

  hezbollah

Artykuły na temat: hezbollah
 • Hezbollah znalazło rozbitego izraelskiego drona

  Szyickie libańskie ugrupowanie Hezbollah zlokalizowało rozbity na terytorium Libanu izraelski samolot bezzałogowy i przeniosło go w bezpieczne miejsce w celu zbadania - poinformowało źródło w Hezbollahu.

 • "Washington Post": Sankcje na Iran niszczą Hezbollah

  ...​Libański Hezbollah musiał drastycznie ograniczyć wydatki ze względu na to, że borykający się z amerykańskimi sankcjami Iran, dotychczas główny sponsor tego szyickiego ugrupowania, zmniejszył jego finansowanie - poinformował dziennik "Washington Post".

 • Izrael: Zniszczyliśmy już wszystkie tunele Hezbollahu

  Armia izraelska poinformowała w niedzielę, że zakończyła operację poszukiwania tuneli wykorzystywanych przez bojowników organizacji Hezbollah do przeprowadzania ataków na terytorium Izraela.

 • Hezbollah wygrywa w Libanie. Niska frekwencja

  Szef libańskiego MSW podał w nocy z niedzieli na poniedziałek, że frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 49,2 proc. Wstępne wyniki wskazują na zwycięstwo Hezbollahu i jego sojuszników.

 • ​Izraelska armia zestrzeliła drona Hezbollahu

  Izrael zestrzelił we wtorek samolot bezzałogowy organizacji Hezbollah, który naruszył jego przestrzeń powietrzną na Wzgórzach Golan na północy kraju. Dron został zestrzelony przez amerykański pocisk Patriot.

 • Hezbollah grozi Izraelowi

  Hezbollah twierdzi, że to Izrael zabił w zeszłym tygodniu współautora zamachu terrorystycznego z 1979 roku. Libańczyk Samir Kuntar miał zginąć w izraelskim nalocie na jeden z budynków mieszkalnych(...) uwolniono go w ramach porozumienia o zwrocie ciał dwóch izraelskich żołnierzy.  Według izraelskich mediów, po wyjściu na wolność Kuntar był aktywnym i ważnym działaczem Hezbollahu. Izrael przyjął...

 • Poseł Kukiz'15 spotkał się z liderem Hezbollahu

  Poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki, podczas wizyty w Libanie, spotkał się z liderem Hezbollahu Mohammadem Raadem. Hezbollah przez część państw jest uznawany za organizację terrorystyczną.

 • Polityk Hezbollahu: Libańscy chrześcijanie widzą w nas przyjaciół

  Lider frakcji parlamentarnej Hezbollahu Mohammad Raad ocenił w rozmowie z PAP, że rząd Libanu nie może powstać bez udziału tej partii oraz że relacje między chrześcijanami a Hezbollahem są idealne. Wyraził nadzieję na rozwój stosunków libańsko-polskich.

 • Przywódca Hezbollahu: Wybory w Libanie to porażka USA

  Lider Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah oświadczył w poniedziałek, że wybory parlamentarne w Libanie są porażką USA i "niektórych państw Półwyspu Arabskiego". Dodał, że "opór", jak Hezbollah nazywa swoją aktywność militarną, będzie trwał, gdyż ma poparcie społeczne.

 • Dowódca Hezbollahu zginął w izraelskim nalocie

  Jeden z głównych dowódców Hezbollahu Mustafa Badreddine zginął we wtorek wieczorem w izraelskim nalocie przeprowadzonym na libańsko-syryjskiej granicy - poinformowało w piątek w oświadczeniu libańskie ugrupowanie Hezbollah.

Zdjęcia na temat: hezbollah