• Informacje na temat:

  hidżra

Artykuły na temat: hidżra
 • Rosjanie aresztowali 14 islamistów związanych z Al-Kaidą

  Czternastu domniemanych członków islamistycznego ugrupowania At Takfir wal-Hidżra, powiązanego z Al-Kaidą, zostało aresztowanych w Moskwie. Skonfiskowano znaczną ilość broni i ładunków wybuchowych. Operację przeprowadzono w nocy we wschodniej części rosyjskiej stolicy.

 • "El Pais": IS grozi Hiszpanii kolejnymi atakami terrorystycznymi

  Islamskim, dżihad nie ma granic, prowadźcie dżihad tam, gdzie się znajdujecie. Terminem hidżra w islamie określa się tradycyjnie ucieczkę wyznawców przed prześladowaniem do sanktuarium religijnego...

 • Hiszpania: ISIS zapowiada kolejne ataki

  ...w Państwie Islamskim, dżihad nie ma granic, prowadźcie dżihad tam, gdzie się znajdujecie". Terminem hidżra w islamie określa się tradycyjnie ucieczkę wyznawców przed prześladowaniem do sanktuarium...

 • Marek Jurek: Życie religijne jest częścią życia społecznego

  ...człowiek, mając nawet najbardziej krytyczne na temat islamu poglądy, wie np. że hidżra była w VII wieku a nie XVII, i dobrze, że się tego uczy w szkole. Gdzie młody katolik ma zdobyć podstawy wiedzy na...

 • Pakistański Sąd Najwyższy nakazał, aby władze tego kraju zezwoliły transwestytom i eunuchom określać się jako oddzielna płeć. Ma to pomóc w przestrzeganiu ich praw.

 • Ulotki rozdawane w centrum Londynu wywołały niepokój

  Londyńska policja zastanawia się, czy ulotki rozdawane w tym tygodniu przez brytyjskich islamistów na Oxford Street naruszają ustawę antyterrorystyczną. Policja zidentyfikowała autorów tej akcji, ale nie dokonała dotąd aresztowań. Ulotki wydała grupa radykalnych muzułmanów z Luton pod Londynem.

 • Indie: Sąd Najwyższy uznał trzecią płeć

  Sąd Najwyższy Indii uznał istnienie trzeciej płci, którą nie jest ani żeńska ani męska. Podczas ogłaszania orzeczenia, jeden z sędziów podkreślał, że uznanie osób transpłciowych nie jest sprawą jedynie społeczną czy medyczną, ale sprawą praw człowieka.

 • Rok 2000 dopiero nadejdzie!

  12 września 2007 roku Etiopczycy wchodzą w nowe milenium. W kalendarzu etiopskim rok 2000 nastaje prawie osiem lat po tym, kiedy wejście w nowe tysiąclecie ogłosił kalendarz gregoriański, który obowiązuje i w Polsce.

 • Projekcją filmu "Trzecia płeć w Indiach" rozpoczął się we wtorek we Wrocławiu przegląd filmów dokumentalnych o ginących kulturach i tradycjach społeczności z różnych części świata. Przegląd odbywa się w ramach 8. edycji Brave Festivalu.

 • Dobiega końca doroczna pielgrzymka do Mekki

  W Arabii Saudyjskiej ostatnie grupy muzułmańskich pątników przybyłych na doroczną pielgrzymkę do Mekki - hadżdż - w poniedziałek kończą rytuały. Władze saudyjskie podkreślają, że hadżdż z udziałem 3,1 mln pielgrzymów przeszedł bez większych incydentów.

Dyskusje na temat: hidżra