• Informacje na temat:

  hiszpańska literatura

Artykuły na temat: hiszpańska literatura
 • Gwiazdy literatury w Krakowie

  Od lat uznawany jest za najwybitniejszego katalońskiego pisarza. Powieść "Wyznaję" z 2011 r. uczyniła go jednym z najważniejszych autorów europejskich. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, którego książki tłumaczono na kilkanaście języków i wydawano w setkach tysięcy egzemplarzy. Jaume Cabré jesienią pojawi się w Polsce na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (23-26 października). Wraz z nim setki najpopularniejszych autorów z Polski i zagranicy, największe wydawnictwa oraz tłumy...

 • Adam Zagajewski laureatem hiszpańskiej nagrody literackiej

  Adam Zagajewski otrzymał dzisiaj Literacką Nagrodę Księżniczki Asturii (Premio Princesa de Asturias de las Letras). Jest on pierwszym Polakiem uhonorowanym tą nagrodą w jej 37-letniej historii - podała agencja EFE.

 • Literatura komórkowa

  Włoski pisarz Robert Bernocco wydał właśnie swoją pierwszą książkę, zatytułowaną Compagni di viaggio (Towarzysze podróży). Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tekst został w całości napisany na klawiaturze telefonu komórkowego.

 • Wystawę Księdza Baki uwagi o śmierci niechybnej oglądać można w warszawskim Muzeum Literatury.

 • Julita Osińska z XXII LO im. Jose Marti w Warszawie wygrała w niedzielę w Poznaniu II Ogólnopolską Olimpiadę Języka Hiszpańskiego - poinformowała Przewodnicząca Komitetu Głównego olimpiady Małgorzata Spychała.

 • 33 uczniów z całej Polski przystąpiło w piątek do pisemnej części rozpoczętego w Poznaniu II finału Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Laureatów poznamy w niedzielę - poinformowała organizatorka olimpiady Małgorzata Spychała.

 • 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Warszawie

  Pokaz thrillera "Nie zazna spokoju, kto przeklęty" w reżyserii Enrique Urbizu otworzy w czwartek w Warszawie 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Do 1 kwietnia przegląd odbędzie się także w sześciu innych polskich miastach.

 • 32 uczniów z całej polski weźmie udział w rozpoczynającym się w piątek w Poznaniu finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Laureatów poznamy w niedzielę - poinformowała w czwartek Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Małgorzata Spychała.

 • Agnieszka Chmielińska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach wygrała w niedzielę w Poznaniu I Ogólnopolską Olimpiadę Języka Hiszpańskiego - poinformowała Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Małgorzata Spychała.

 • Przekładu dokonał filolog-romanista na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, Fernando Presa. - Literatura polska jest mało znana w Hiszpanii, ale teraz czytelnik naszego kraju będzie miał okazję zapoznać się z nią bliżej - powiedział Presa, wielbiciel Krasińskiego, którego definiuje jako "człowieka wyprzedzającego swoje czasy". Podczas prezentacji książki w Ambasadzie RP w Madrycie, Presa...