• Informacje na temat:

  hitler adolf

Artykuły na temat: hitler adolf
 • Biografia Adolfa Hitlera

  ...​Adolf Hitler był niemieckim dyktatorem rządzącym w latach dwudziestych i podczas II wojny światowej w Niemczech. Był twórcą III Rzeszy i ideologiem skrajnego faszyzmu - hitleryzmu.

 • Album z nieznanymi zdjęciami Adolfa Hitlera trafi na aukcję

  Album z nieznanymi dotąd zdjęciami Adolfa Hitlera wystawiony zostanie na aukcji w Wielkiej Brytanii. Niespotykane znalezisko zostało zabrane z jego bunkra w Berlinie w 1945 roku przez brytyjskiego fotografa Edwarda Deana.

 • Telefon Adolfa Hitlera sprzedany za 243 tys. dolarów

  Aparat telefoniczny "czerwonej linii" Adolfa Hitlera zaprezentowany na aukcji jako "najbardziej zbrodnicza broń w historii" został sprzedany w niedzielę za 243 tys. dolarów. Taką informację podał amerykański dom aukcyjny "Alexander", który wystawił na sprzedaż tę "pamiątkę".

 • Adolf Hitler chciał eksterminować niepełnosprawnych z powodu chorego brata?

  Austriacki historyk Florian Kotanko ustalił, że Adolf Hitler miał młodszego brata, który cierpiał na wodogłowie i zmarł wkrótce po urodzeniu. Zdaniem badacza właśnie to mogło mieć wpływ na nienawiści dyktatora do niepełnosprawnych osób.

 • Obrazy Adolfa Hitlera sprzedane za ok. 40 tys. euro

  Norymberski dom aukcyjny Weidler sprzedał w sobotę 16 akwareli, których autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi. Nabywcy zapłacili za nie w sumie ok. 40 tys. euro. Kolejne 13 obrazów niebawem także zostanie wystawionych na aukcję.

 • USA: Adolf Hitler w kampanii wyborczej

  W niecodzienny sposób historia Trzeciej Rzeszy wkroczyła do amerykańskiej kampanii wyborczej. Kolejni kandydaci Partii Republikańskiej odpowiadają na pytanie, czy uśmierciliby Adolfa Hitlera jako płód lub niemowlę.

 • Adolf Hitler był uzależniony od metamfetaminy

  Liczący 47 stron dokument ujawnił uzależnienie Adolfa Hitlera m.in. od crystal meth, jak w slangu określa się metamfetaminę. Narkotyk podawany był żołnierzom w czasie II wojny światowej, by zniwelować zmęczenie walczących na froncie. Dyktator III Rzeszy był pod wpływem metamfetaminy w lecie 1943 roku podczas słynnego spotkania z włoskim dyktatorem Benito Mussolinim, kiedy to Hitler wygłosił...

 • Kłopotliwy dom Hitlera

  Niedługo po tym, jak austriackie miasto na granicy z Niemcami Braunau am Inn poddało się Stanom Zjednoczonym w maju 1945 roku, Amerykanie powstrzymali grupę niemieckich żołnierzy przed zniszczeniem domu, w którym urodził się Adolf Hitler. Dom ten w czasie dyktatury Hitlera pełnił rolę "nazistowskiego sanktuarium". Wielu mieszkańców tego miasta żałowało, że Amerykanie stanęli w obronie obiektu.

 • Brat Adolfa Hitlera pracował dla Żydów

  Przyrodni brat Adolfa Hitlera mieszkał w Liverpoolu i pracował w kawiarni należącej do Żydów. Potwierdzają to dokumenty odkryte przez brytyjskich dziennikarzy.

 • Dom Adolfa Hitlera zostanie zburzony

  ..."Decyzja zapadła i dom rodzinny Adolfa Hitlera zostanie zburzony" - powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Sobotka internetowemu wydaniu gazety "Presse". "Podpiwniczenie może zostać, ale wzniesiony zostanie nowy budynek" - dodał.

Zdjęcia na temat: hitler adolf
Wideo na temat: hitler adolf
Dyskusje na temat: hitler adolf