• Informacje na temat:

  hitleryzm

Artykuły na temat: hitleryzm
 • Rosja: Stalinizm to nie hitleryzm

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przestrzegł przed stawianiem znaku równości między stalinowskim ZSRR a hitlerowskimi Niemcami.

 • Prezydent Niemiec ostro potępił relatywizowanie nazistowskich zbrodni

  Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w niedzielę ostro potępił relatywizowanie nazistowskich zbrodni. Nie wymienił przy tym z nazwiska szefa prawicowo-populistycznej AfD Alexandra Gaulanda, który w sobotę nazwał hitleryzm "detalem niemieckiej historii".

 • Małopolski wojewoda: Pomnik ofiar hitleryzmu trzeba ogrodzić

  Małopolski wojewoda ma pomysł na ochronę pomnika ofiar hitleryzmu w Krakowie-Płaszowie. Jak mówi Stanisław Kracik, trudno tam postawić wartę, więc pewnie trzeba to będzie ogrodzić. Nie może być tak, żebyśmy się musieli wstydzić przed całym światem .

 • ...​Faszyzm to ideologia polityczna, która narodziła się w czasie dwudziestolecia międzywojennego we Włoszech. Faszyzm sprzeciwiał się demokratyzacji parlamentarnej, głosił kult państwa i teorię państwa "totalnego", któremu podporządkowane jest życie społeczne i gospodarka kraju. Przybierał różne formy: umiarkowane, klasyczne - faszyzm włoski, skrajne - jak hitleryzm.

 • Szef AfD zapewnia, że nie chciał relatywizować zbrodni nazizmu

  ...​Współprzewodniczący prawicowo-populistycznej partii AfD Alexander Gauland, który niedawno porównał czasy hitleryzmu do "ptasiej kupy w ponadtysiącletniej historii Niemiec", zapewnił, że nie zamierzał relatywizować zbrodni nazizmu.

 • Heiko Maas: Niewiedza młodych Niemców o Holokauście jest niebezpieczna

  ..."Dzięki rozliczeniu się ze zbrodniami hitleryzmu Niemcy stały się krajem liberalnym i pokojowym, ale szokująco wielu młodych o Holokauście nie wie praktycznie nic" - alarmuje szef MSZ Heiko Maas. "Niewiedza młodych Niemców jest niebezpieczna" - dodaje.

 • Biografia Adolfa Hitlera

  ...​Adolf Hitler był niemieckim dyktatorem rządzącym w latach dwudziestych i podczas II wojny światowej w Niemczech. Był twórcą III Rzeszy i ideologiem skrajnego faszyzmu - hitleryzmu.

 • Pisarz Roberto Saviano w RAI o żołnierzach II Korpusu Polskiego

  Znany pisarz Roberto Saviano oddał hołd żołnierzom II Korpusu Polskiego w 70. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem i hitleryzmem. O wkładzie Polaków mówił w telewizji RAI podczas transmisji z cmentarza na Monte Cassino.

 • "Burzowe żniwa" III Rzeszy

  ..."Kto sieje wiatr - zbiera burzę". Trudno o bardziej trafne i zwięzłe podsumowanie kwestii tragedii, jakie dotknęły mieszkańców Niemiec u schyłku II wojny światowej. Na naszych oczach dokonuje się wielka wolta historycznej narracji o czasach hitleryzmu. Oto okazuje się, że winnymi straszliwych zbrodni ludobójstwa na masową skalę, łamania praw boskich i ludzkich, byli jacyś bez-etniczni "naziści...

 • "Banda chamów, która wypromowała Leppera"

  Janusz Korwin-Mikke nie zapanował nad swoimi emocjami w wywiadzie dla "Dziennika". Polityk i publicysta znów porównał Unię Europejską do hitleryzmu, a dziennikarzy nazwał bandą chamów.