• Informacje na temat:

  hlond

Artykuły na temat: hlond
 • Tajemnice śmierci kard. Hlonda. Winni funkcjonariusze UB?

  Prokuratorzy badają okoliczności śmierci kard. Augusta Hlonda. W tle inny zagadkowy zgon - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • 70. rocznica śmierci prymasa Polski kard. Augusta Hlonda

  ...22 października - w dzień św. Jana Pawła II - przypadła 70. rocznica śmierci prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda. W warszawskiej archikatedrze św. Jana odprawiona została uroczysta msza św. w intencji rychłej beatyfikacji kard. Hlonda.

 • AJC zaniepokojony uznaniem heroiczności cnót kard. Hlonda

  Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) poinformował na pośrednictwem swojego portalu, że w piśmie do Watykanu wyraził głębokie zaniepokojenie w związku z ogłoszeniem przez papieża uznania heroiczności cnót kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski w latach 1926-1948.

 • Wandale zniszczyli otwartą niespełna dwa tygodnie temu w śródmieściu Katowic plenerową wystawę poświęconą postaci kard. Augusta Hlonda. Sprawcy pomazali farbą 10 z 36 plansz ukazujących archiwalia dotyczące prymasa Polski okresu międzywojennego.

 • ...2013 rok w woj. śląskim będzie obchodzony jako Rok kardynała Augusta Hlonda - wybitnego Górnoślązaka, pierwszego biskupa diecezji katowickiej, prymasa Polski w latach 1926-1948. W przyszłym roku przypada 65. rocznica śmierci kardynała.

 • "Rzeczpospolita": Czy UB zabiło prymasa?

  Prokuratorzy badają okoliczności śmierci kard. Augusta Hlonda. W tle inny zagadkowy zgon - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

 • Biskup, który zginął w tajemniczym wypadku

  Ksiądz Stanisław Kostka Łukomski - urodził się w Borku, był absolwentem gimnazjum w Krotoszynie, proboszczem w Koźminie Wlkp, biskupem łomżyńskim. Zginął w wypadku samochodowym w 1948 r., wracając z pogrzebu kardynała Augusta Hlonda. Być może wypadek ten przygotował Urząd Bezpieczeństwa.

 • Zderzenie trzech aut w Tychach. Do szpitala przewieziono 6 dzieci

  Do zderzeniach trzech samochodów doszło w Tychach w województwie śląskim na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego i Hlonda. Po wypadku na badania do szpitala przewieziono sześcioro dzieci. Nie wiadomo na razie, w jakim są stanie. Nikt więcej nie ucierpiał. Na miejscu mogą być utrudnienia w ruchu. Informację i zdjęcia z wypadku dostaliśmy od słuchacza Krzysztofa na Gorącą Linię RMF FM.

 • Wierny towarzysz w cierpieniu

  W tym roku, 13 sierpnia, mija 35. rocznica śmierci abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego w latach 1957-1977. Był on zaufanym sekretarzem prymasów - Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Ale nie tylko dlatego powinniśmy o nim pamiętać.

 • Gran Turismo Polonia w Poznaniu pod znakiem zapytania?

  ...odbywa się jednak na Torze Poznań. Została tam przeniesiona po wypadku, który zdarzył się w 2013 roku – rozpędzony Koenigseeg wjechał wtedy w publiczność ustawioną wzdłuż ulicy Hlonda. Kilka osób zostało...

Dyskusje na temat: hlond