• Informacje na temat:

  honecker erich

Artykuły na temat: honecker erich
 • Margot Honecker nie żyje. Była żoną przywódcy NRD

  W wieku 89 lat w stolicy Chile, Santiago zmarła wdowa po byłym przywódcy NRD Erichu Honeckerze, Margot Honecker. Działaczka komunistycznej SED broniła do końca wschodnioniemieckiego ustroju.

 • Margot Honecker nie żyje. Wdowa po byłym przywódcy NRD miała 89 lat

  Wdowa po byłym przywódcy NRD Erichu Honeckerze, Margot Honecker, nie żyje. Była minister oświaty zmarła w piątek w wieku 89 lat w stolicy Chile, Santiago - podały niemieckie media. Działaczka komunistycznej SED broniła do końca wschodnioniemieckiego ustroju.

 • Cukierek na drogę od Ericha Honeckera

  RFN Helmuta Schmidta z szefem państwa i partii, Erichem Honeckerem w NRD. Wizyta była długo planowana i ciągle przekładana. Teraz pojawiło się wielkie pytanie czy Schmidt wykorzysta okazję ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, by przerwać pierwszą od 11 lat wizytę kanclerza RFN w NRD? Nic podobnego nie uczynił, zamiast tego wykorzystał sposobność, by powiedzieć Honeckerowi prosto w oczy, że jest...

 • Margot Honecker nie przeprasza za NRD

  Margot Honecker, wdowa po przywódcy dawnej NRD Erichu Honeckerze, udzieliła pierwszego od ponad 20 lat wywiadu przed kamerami. W wyemitowanej w poniedziałek wieczorem rozmowie oświadczyła, że nie widzi powodów, by przepraszać ofiary komunistycznego reżimu.

 • Władze niemieckiego miasteczka Neunkirchen spełnią ostatnie życzenie byłego przywódcy NRD i zapewnią mu miejsce na cmentarzu. Prochy Ericha Honeckera znajdują się obecnie w Chile, gdzie były przywódca NRD wyjechał po upadku muru berlińskiego.

 • Sekretny bunkier Honeckera atrakcją turystyczną

  Sekretny bunkier, w którym w razie ataku nuklearnego schronić się miał przywódca NRD Erich Honecker i 400 jego współpracowników, został po raz pierwszy udostępniony dla zwiedzających - powiadomił internetowy serwis BBC.

 • Niemiecki polityk: Pomnik Holokaustu w Berlinie to hańba

  Czołowy polityk niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Bjoern Hoecke określił Pomnik Holokaustu w Berlinie mianem "hańby"; zarzucił Niemcom pielęgnowanie mentalności pokonanego narodu, a Angelę Merkel porównał do przywódcy NRD Ericha Honeckera.

 • Ponad 11 lat po ucieczce z Niemiec Ericha Honeckera znaleziono dwie walizki zawierające dokumenty należące do byłego przywódcy NRD. Pisze o tym dziś tygodnik „Focus”. Niewykluczone, że materiały z walizek pomogą wyjaśnić między innymi co działo się z Honeckerem po upadku muru berlińskiego.

 • Myśliwska broń Honeckera trafi na aukcję

  Strzelby i pistolety należące do przywódcy NRD Ericha Honeckera, trafią na aukcję w Niemczech. Chęć kupna zgłosił podobno rosyjski miliarder Roman Abramowicz.

 • Tak całują twardzi politycy

  W Wilnie, stolicy Litwy, na jednym z budynków powstał nietypowy mural. Widać na nim kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, republikanina Donalda Trumpa i prezydenta Rosji, Władimira Putina, złączonych w pocałunku. Grafika nawiązuje do słynnego zdjęcia całujących się Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera. Prezentujemy zestaw fotografii, pokazujących, że męskie pocałunki w polityce wcale nie...

Dyskusje na temat: honecker erich