• Informacje na temat:

  hórnik

Artykuły na temat: hórnik
 • Zamiecie śnieżne w Czechach. Część dróg nieprzejezdnych

  Zamiecie śnieżne oraz silny wiatr sparaliżowały drogi w Czechach. Część z nich jest zupełnie nieprzejezdna, w tym trasy prowadzące do przejść granicznych z Polską Niemcami i Austrią. Najgorsze warunki panują w górach, gdzie prędkość wiatru dochodzi do 70 km na godzinę. Meteorolodzy przewidują, że może tam spaść nawet 40 cm świeżego śniegu.

 • Ruch Chorzów uratowany! Miasto pożyczy klubowi 18 mln zł

  Ruch Chorzów uratowany. Radni dali zielone światło prezydentowi Chorzowa na udzielenie 18 mln złotych pożyczki klubowi. Ruch Chorzów jest w fatalnej sytuacji finansowej i bez tych pieniędzy nie dostanie licencji na grę w Ekstraklasie. Decyzję radnych poprzedziła kilkugodzinna debata. Nie wszyscy byli za udzieleniem pożyczki.

 • Prezydent Gorzowa Wlkp. (woj. lubuskie) Tadeusz Jędrzejczak odwołał we wtorek troje urzędników: swoją zastępczynię, dyrektora miejskiego wydziału inwestycji oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

 • Jazz Festiwal w Prudniku

  W minioną niedzielę, 26 sierpnia, odbył się na prudnickim rynku I Prudnicki Festiwal Jazzowy, Jazz Festiwal 2007. Na festiwalu zagościły prawdziwe gwiazdy, bo inaczej nie można nazwać osób takich jak Jarek Śmietana, Wojciech Karolak czy Adam Czerwiński.

 • Szpital zakaźny w Chorzowie opuszcza we wtorek zakażony wirusem A/H1N1 21-letni Amerykanin polskiego pochodzenia. Pacjent nie ma objawów grypy i czuje się dobrze.

 • PO uzyskując 7 tys. 964 głosy (20,88 proc.) wygrała wybory do Rady Miasta Gorzowa Wlkp. - będzie miała 8 radnych. O jeden mandat mniej zdobył komitet Ludzie dla Miasta z wynikiem 7 tys.780 głosów (20,40 proc.). To nowa siła w radzie - zaplecze nowego prezydenta Jacka Wójcickiego.

 • Bukowina Tatrzańska: Powstanie Narciarski Raj

  Radni gminy Bukowina Tatrzańska zdecydowali podczas czwartkowej sesji o zmianie w miejscowym studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego w rejonie Rusińskiego Wierchu. Pozwoli to na budowę dwóch kolejnych kolei krzesełkowych wyprowadzających na szczyt, w tym jednej najdłuższej w całej gminie.

 • Ekspedycja Odra 2008

  W kwietniu przyszłego roku z Koźla do Szczecina wypłynie 8-metrowy jacht z czeską załogą na pokładzie. Czesi postanowili spełnić jedno z marzeń swojego życia i przemierzyć niespełna 900 km od samego źródła Odry aż do Szczecina. Cała eskapada potrwa półtora miesiąca.

Zdjęcia na temat: hórnik
Dyskusje na temat: hórnik