• Informacje na temat:

  hotel lambert

Artykuły na temat: hotel lambert
 • Interwencję do francuskich władz przeciw planowanej gruntownej przebudowie paryskiego Hotelu Lambert, byłego ośrodka polskiej Wielkiej Emigracji, wystosował w czwartek ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski. Obawia się on, że prace budowlane zatrą ślady po polskim okresie zabytkowej rezydencji.

 • Ślady po polskiej historii słynnego paryskiego Hotelu Lambert, byłego czołowego ośrodka Wielkiej Emigracji, zostaną zachowane - zapewnił ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski, komentując piątkowe porozumienie, pozwalające na rozpoczęcie przebudowy zabytku.

 • Sąd częściowo wstrzymał przebudowę Hotel Lambert

  Paryski sąd administracyjny częściowo wstrzymał kontrowersyjną przebudowę znanej paryskiej rezydencji, Hotelu Lambert, niegdyś czołowego ośrodka polskiej emigracji we Francji - poinformowało we wtorek na swojej stronie internetowej stowarzyszenie Historyczny Paryż.

 • Zawarto ugodę ws. renowacji Hotelu Lambert

  Katarski właściciel słynnej paryskiej rezydencji Hotel Lambert, byłego ośrodka polskiej Wielkiej Emigracji, i stowarzyszenie Historyczny Paryż zawarli w Paryżu ugodę, która umożliwia rozpoczęcie renowacji tego zabytku - poinformowało francuskie ministerstwo kultury.

 • Pożar w Hotelu Lambert w Paryżu

  Do pożaru dachu słynnego Hotelu Lambert w Paryżu doszło w nocy z wtorku na środę; nie ma ofiar w ludziach - poinformowała straż pożarna. Dawna rezydencja książąt Czartoryskich i ośrodek XIX-wiecznej Wielkiej Emigracji należy obecnie do rodziny emira Kataru.

 • Pożar zabytkowego Hotelu Lambert w Paryżu. Akcja trwała przez całą noc

  Do pożaru dachu słynnego Hotelu Lambert w Paryżu doszło w nocy, nie ma ofiar w ludziach - poinformowała straż pożarna. Dawna rezydencja książąt Czartoryskich i ośrodek XIX-wiecznej Wielkiej Emigracji należy obecnie do rodziny emira Kataru.

 • Hotel Lambert willą a’la James Bond?

  Hotel Lambert, niegdyś słynna paryska rezydencja książąt Czartoryskich i ważny polski ośrodek z XIX-wiecznej Wielkiej Emigracji, jest zagrożony gruntowną przebudową. Właściciel budynku, rodzina emira Kataru, chce go przekształcić w luksusowy hotel.

 • Jest ugoda ws. renowacji Hotelu Lambert

  Katarski właściciel słynnej paryskiej rezydencji Hotel Lambert, byłego ośrodka polskiej Wielkiej Emigracji, i stowarzyszenie Historyczny Paryż zawarli w piątek w Paryżu ugodę. Umożliwia ona rozpoczęcie renowacji zabytku. Porozumienie kładzie kres trwającemu od wielu miesięcy sporowi o kontrowersyjną przebudowę słynnego paryskiego pałacu.

 • W Hotelu Lambert pozostaną polskie ślady

  Ślady po polskiej historii słynnego paryskiego Hotelu Lambert, gdzie w XIX wieku skupiała się Wielka Emigracja zostaną zachowane - zapewnił ambasador Polski w Paryżu Tomasz Orłowski. W piątek podpisano specjalne porozumienie, na mocy którego zabytek zostanie przebudowany.

 • Będzie tablica pamiątkowa w Hotelu Lambert

  Obiecał to polskiemu ambasadorowi w Paryżu francuski minister kultury. Tablica ma przypominać o historii polskiej rezydencji. Perła paryskiej architektury, Hotel Lambert na wyspie św. Ludwika należał do lat siedemdziesiątych zeszłego wieku do rodziny Czartoryskich, a w XIX wieku był ośrodkiem Wielkiej Emigracji.

Zdjęcia na temat: hotel lambert
Wideo na temat: hotel lambert
 • Spłonął hotel Lambert w Paryżu

  W Paryżu spłonął słynny Hotel Lambert, związany z działalnością XIX-wiecznej Wielkiej Emigracji. Jak poinformowała francuska minister kultury, "szkody w budynku są nieodwracalne". Nie wiadomo, co(...) działalność Wielkiej Emigracji. Monarchistyczny obóz konserwatywno-liberalny, na czele którego stał ks. Adama Jerzy Czartoryski, nazywany był właśnie Hotel Lambert.

Dyskusje na temat: hotel lambert