• Informacje na temat:

  houellebecq

Artykuły na temat: houellebecq
 • Houellebecq rozpoczyna karierę aktorską

  Najsławniejszy i najbardziej kontrowersyjny francuski pisarz Michel Houellebecq - uważany za jednego z faworytów do literackiej Nagrody Nobla - rozpoczął w wieku 58 lat karierę aktorską. Gra główne role w dwóch filmach.

 • Houellebecq nie przyleciał do Krakowa

  Michel Houellebecq nie przyleciał do Krakowa - poinformowali w czwartek organizatorzy jego pobytu. Francuski pisarz miał m.in. uczestniczyć w Krakowie w 3. Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada oraz 15. Targi Książki.

 • Michel Houellebecq, autor "Częstek elementarnych", do soboty będzie spotykał się z polskimi czytelnikami. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, fragment jego nowego dzieła powstał wczoraj w Krakowie.

 • Michel Houellebecq odnaleziony we własnym domu

  Michel Houellebecq, którego od tygodnia szukano w całej Europie odnalazł się w swoim własnym domu w Hiszpanii. Pisarz nie dotarł na spotkania autorskie w Holandii i Belgii, ponieważ o nich zapomniał - podaje serwis France 24.

 • Michel Houellebecq nie przyleciał do Krakowa

  Michel Houellebecq nie przyleciał do Krakowa. Francuski pisarz miał uczestniczyć w 3. Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada oraz 15. Targi Książki.

 • Houellebecq laureatem Nagrody Goncourtów

  Michel Houellebecq zdobył tegoroczną Nagrodę Goncourtów. Najbardziej prestiżowe literackie wyróżnienie we Francji otrzymał sławny prozaik i poeta, autor znanych w Polsce powieści "Cząstki elementarne", "Platforma" czy "Poszerzenie pola walki". Houellebecq był już dwa razy faworytem rywalizacji o ten prestiżowy laur. Sprawiedliwości wreszcie stało się zadość - komentują francuskie media.

 • "Houellebecq prowadzi w Hiszpanii życie jak Robinson Crusoe"

  Sławny francuski pisarz Michel Houellebecq jest w Hiszpanii - twierdzi renomowany francuski portal "Rue 89", powołując się na dobrze poinformowane źródła w tym kraju. Kontrowersyjny literat rzekomo postanowił "odciąć się od cywilizacji" i prowadzić życie w stylu Robinsona Crusoe na łonie natury. Houellebecq zaginął bez śladu trzy miesiące temu.

 • Ponad 70 pisarzy, w tym m.in. Michel Houellebecq, Roberto Calasso i Steve Sem-Sandberg, przyjedzie do Krakowa na rozpoczynający się w środę 3. Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Wydarzenie kulturalne potrwa do soboty.

 • Michel Houellebecq pracuje w Polsce nową książką

  Michel Houellebecq, autor „Częstek elementarnych”, do soboty będzie spotykał się z polskimi czytelnikami. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, fragment jego nowego dzieła powstał wczoraj w Krakowie. Ze słynnym pisarzem rozmawiał Bogdan Zalewski.

 • Nie wystawią sztuki Houellebecqa, bo boją się zamachu

  Letni Festiwal w Dubrowniku wycofał z programu planowaną premierę sztuki francuskiego pisarza Michela Houellebecqa, bo według policji jej wystawienie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Houellebecq wywołał we Francji kontrowersje swymi poglądami na islam.

Dyskusje na temat: houellebecq