• Informacje na temat:

  hrabstwo

Artykuły na temat: hrabstwo
 • Kalifornia: Nasila się pożar w hrabstwie Mendocino

  Pożar pustoszący hrabstwo Mendocino w północnej Kalifornii nasilił się, stając się drugim co do wielkości, jaki kiedykolwiek odnotowano w tym regionie.

 • Ewakuacja 50 tysięcy mieszkańców hrabstwa Fort Bend

  Hrabstwo jest położone w odległości 55 kilometrów na południowy zachód od Houston, które zmaga się z powodzią po uderzeniu huraganu Harvey.  W weekend spadło tam 75 centymetrów deszczu. Wciąż pada, a meteorolodzy prognozują, że tylko tej nocy spaść może nawet do 40 centymetrów deszczu. Wiele ulic miasta zamieniło się w rzeki, po których można się przemieszczać tylko łodziami. Mieszkańcy...

 • Hrabstwo Collin jest jednym z czterech najmocniej dotkniętych przez tornado, które przeszło nad amerykańskim stanem Teksas. Tylko jednego dnia zginęły tam trzy osoby, w tym noworodek.

 • W. Brytania: Kilkudziesięciu imigrantów na małych łódkach. Akcja u wybrzeży hrabstwa Kent

  Brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała w czwartek 49 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Iranu i Iraku, którzy próbowali dotrzeć do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche na czterech niewielkich łodziach.

 • Napastnik, który w środę otworzył ogień w kompleksie biurowym w miejscowości Edgwood w stanie Maryland, zabił trzy osoby i ranił dwie, następnie zbiegł. Policja uważa, że jest nadal uzbrojony i bardzo niebezpieczny - poinformowały lokalne władze.

 • W irlandzkim hrabstwie Cork zaroiło się od... rudzielców

  W irlandzkim hrabstwie Cork odbywa się międzynarodowy zlot osób z rudymi włosami. Na imprezę dotarło ponad tysiąc osób.

 • W dniach 21 - 22 listopada Wrocław gościć będzie grupę firm irlandzkich z hrabstwa Cork, poszukujących polskich partnerów gospodarczych - w tym do udziału w przedsięwzięciach joint-venture - oraz dostawców polskich produktów i usług.

 • Gigantyczny karambol w hrabstwie Kent

  Dwieście osób zostało rannych w serii kolizji ponad stu pojazdów, do której doszło w czwartek w gęstej mgle w hrabstwie Kent na południowym wschodzie Anglii - informuje BBC. Stan sześciorga poszkodowanych jest poważny.

 • "Sierpień w hrabstwie Osage" już w kinach

  Komediodramat "Sierpień w hrabstwie Osage" w reżyserii Johna Wellsa trafia do polskich kin. W obsadzie są Meryl Streep i Julia Roberts, które otrzymały za te role nominacje do Oscarów.

 • Mieszkańców angielskiego hrabstwa Warwickshire obudziło dzisiaj trzęsienie ziemi.

Zdjęcia na temat: hrabstwo
Wideo na temat: hrabstwo
 • Zawody w rzucaniu ciastem

  W hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii odbyły się zawody w rzucaniu ciastem. W konkursie na przeciwko siebie stają dwie czteroosobowe grupy i rzucają w siebie ciastem. Utrudnienia? Można rzucać tylko lewą ręką. Turniej inspirowany Charlie Chaplinem odbywa się w wiosce od 1967 roku.

 • Tornado nawiedziło Minnesotę. Służby walczą z ulewami i powodziami

  Sartell, Minnesota, Stany Zjednoczone. Ulewne deszcze, powodzie i tornada nawiedzają amerykański stan Minnesota. Narodowy Urząd Pogodowy wydaje ostrzeżenia o zagrożeniach w kolejnych hrabstwach. Jeden z mieszkańców miasta Sartell nagrał zbliżające się tornado.

 • 100 ton i 21 metrów. Ocean wyrzucił truchło płetwala

  Na plaży w hrabstwie Curry w amerykańskim stanie Oregon mieszkańcy odnaleźli truchło płetwala błękitnego – największego zwierzęcia na Ziemi. Ssak ważył ponad 100 ton i miał 21 metrów długości. Szkielet płetwala trafi prawdopodobnie do Instytutu Ssaków Morskich w Newport. Usuwaniem truchła z plaży zajmuje się dziesięcioro studentów.

Dyskusje na temat: hrabstwo