• Informacje na temat:

  hubalczycy

Artykuły na temat: hubalczycy
 • Nie żyje ostatni Hubalczyk

  ...na podstawie opowieści Rodziewicza powstała książka Melchiora Wańkowicza pt. "Hubalczycy"; mająca wiele wydań książka przyczyniła się do legendy i sławy oddziału żołnierzy Hubala. W 1947 roku...

 • Nocni Kinożercy w Radomsku

  Stowarzyszenie "Młode Radomsko", XVI Szczep "Hubalczycy" oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na XV edycję maratonu filmowego "Noc Kinożerców".

 • Ostatni polski mistrz szlacheckiej gawędy, klasyk reportażu, autor takich książek jak "Monte Cassino", "Hubalczycy", "Ziele na kraterze" - Melchior Wańkowicz - zmarł 35 lat temu, 10 września 1974 roku. W tym roku wydawnictwo Prószyński zapoczątkowało najpełniejszą z dotychczasowych edycję "Dzieł zebranych" Wańkowicza.

 • Kilkaset osób uczestniczyło w niedzielę w obchodach 70. rocznicy śmierci mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", które odbyły się w lasach koło Spały (Łódzkie). W trakcie uroczystości odsłonięto tablice Towarzystwa Olimpijczyków Polskich oraz hubalczyków: "Tereski" i "Kotwicza".

 • ...opowiedział Wańkowiczowi dzieje oddziału Hubala, co zaowocowało książką "Hubalczycy". Roman Rodziewicz ma obecnie niemal 100 lat, mieszka w Anglii. We wszystkich opowieściach zawartych w książce...

 • To na podstawie jego wspomnień Melchior Wańkowicz napisał głośną książkę "Hubalczycy". Rodziewicz, obecnie mieszkający w Yorkshire w północnej Anglii, jest obok Henryka Białasa jednym z dwóch hubalczyków żyjących w W. Brytanii i jednym z trzech nadal pozostających przy życiu. W kampanii 1939 roku do 23 września walczył w 110. pułku ułanów. Po upadku Warszawy w Oddziale Wydzielonym Wojska...

 • Prokuratura Rejonowa w Słupsku (Pomorskie) postawiła wiceprezydentowi miasta Ryszardowi Kwiatkowskiemu i kierownikowi wydziału urbanistyki i architektury Andrzejowi Poźniakowi zarzut popełnienia tzw. przestępstwa urzędniczego przy zmianie planu zagospodarowania przestrzennego.

 • Ostrów Świętokrzyski: Zmiana w rozkładzie komunikacji miejskiej

  MPK w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że w dniach 31 października oraz 1 listopada 2009 r. autobusy Komunikacji Miejskiej będą kursowały według niżej podanego harmonogramu:

 • Przegląd Filmowy "Kino w PRL-PRL w kinie"

  W ofercie programowej IX edycji Edukacyjnego Przeglądu Filmowego "Kino w PRL - PRL w kinie" znalazło się kilka świetnych filmów między innymi "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy, "Psy" Władysława Pasikowskiego i "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela von Donnersmarcka. Jednym zdaniem prawdziwa uczta dla miłośnika dobrego kina z PRL-em w tle.

Dyskusje na temat: hubalczycy