• Informacje na temat:

  hugo

Artykuły na temat: hugo
 • ...on, ludzi, którzy weszli do mainstreamu, Hugo-Bader odpowiada gorzko i nader plastycznie: jest przez tych kolegów oskarżany, że załapał się na pociąg, a oni zostali na peronie. I dalej(...)?" . Odpowiedź Hugo-Badera: "To jest straszne słowo: 'etat'. Powiedz, co stało na przeszkodzie, żeby Fred, który był w Firmie szefem transportu, został kierowcą w Biurze Ochrony Rządu? [...] Kiedyś myślałem...

 • Hugo Videmont odchodzi z Wisły Kraków

  Hugo Videmont nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. Zawodnik przechodzi do belgijskiego drugoligowego klubu AFC Tubize.

 • ...​Hugo Kołłątaj był jednym z przedstawicieli polskiego Oświecenia. Był księdzem, zajmował się polityką i filozofią. Brał udział w pracach Komisji Edukacji Narodowej i Towarzystwa Ksiąg Elementarnych. Był jednym z autorów Konstytucji 3 maja.

 • Kolejne wzmocnienie w Wiśle Kraków: Hugo Videmont piłkarzem Białej Gwiazdy

  Wisła Kraków pozyskała już szóstego zawodnika w trwającym oknie transferowym. Szeregi „Białej Gwiazdy” zasilił 24-letni Hugo Videmont. Pomocnik podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.

 • Notre Dame się sypie. "Victor Hugo przewracałby się w grobie"

  Słynna paryska katedra Notre Dame, która w tym roku obchodzi 854. rocznicę swego powstania, potrzebuje pilnie 100 mln euro na niezbędne naprawy przypór, witraży, gargulców i kamieniarki - ostrzegają konserwatorzy. Jak napisał kilka dni temu brytyjski dziennik "The Telegraph", "Victor Hugo, który pomógł ocalić katedrę niemal dwa wieki temu swoją powieścią „Dzwonnik z Notre Dame”, przewracałby się...

 • Hugo-Bader pod Jaszczurami

  Krakowski Klub Pod Jaszczurami zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Reporterzy Dużego Formatu, którego gościem będzie dziennikarz Jacek Hugo-Bader.

 • Myśli i czyny Hugo Chaveza – nowy przedmiot uniwersytecki

  Wenezuelscy studenci mogą od tego roku zgłębiać myśli i czyny Hugo Chaveza - zmarłego rok temu prezydenta. Przedmiot "Rozważania nad myślą najwyższego dowódcy Hugo Chaveza" powstał z inicjatywy wenezuelskiej armii.

 • Australijski gitarzysta i wokalista Hugo Race zagra 17 kwietnia w warszawskim klubie Spółdzielni CDQ. Race, były współpracownik Nicka Cave'a, wystąpi z projektem Hugo Race Fatalists, promując ostatni krążek zespołu "We Never Had Control".

 • Bursztynowy Motyl dla Hugo-Badera

  Podróżnik i reportażysta Jacek Hugo-Bader, autor książki "Biała Gorączka", odebrał w poniedziałek w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) nagrodę Bursztynowego Motyla. Nagroda przyznawana jest za najlepszą książkę podróżniczą polskiego autora.

 • O życiu i dokonaniach Hugona Kołłątaja

  Kałamarz użyty przy podpisywaniu Konstytucji 3 Maja, medal Stanisława Augusta Poniatowskiego, złoty krzyż należący do Hugona Kołłątaja oraz XVIII-wieczne instrumenty naukowe można oglądać na wystawie otwartej w poniedziałek w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zdjęcia na temat: hugo
Wideo na temat: hugo
 • *    Randka hipopotamów w Warszawie

  Z dystansem, ale najważniejsze bez agresji. I bez scen nieobyczajnych na pierwszej randce. W warszawskim ZOO 4-letni hipopotam Hugo przyjął do swojego basenu dużo starszą od siebie, bo 26-letnią Pelagię z hanowerskiego ogrodu zoologicznego.

 • Efektowny pokaz światła w 200. rocznicę bitwy pod Waterloo

  11 tysięcy widzów podziwiało pokaz światła, który odbył się podczas trwających właśnie trzydniowych obchodów 200. rocznicy bitwy pod Waterloo. Inscenizacja oparta była na wierszu Victora Hugo pt. "Pokuta", który odnosi się do tej historycznej batalii. W czasie pokazu na 170-metrowej scenie pojawiło się 450 artystów i 50 koni. W bitwie pod Waterloo, która miała miejsce 18 czerwca 1815 roku

 • Rozpacz Wenezuelczyków po śmierci Chaveza

  Mieszkańcy Wenezueli wyszli na ulice po ogłoszeniu informacji o śmierci Hugo Chaveza. Nieśli flagi oraz zdjęcia zmarłego prezydenta. W związku ze śmiercią Chaveza w Wenezueli została ogłoszona siedmiodniowa żałoba narodowa. Pogrzeb głowy państwa odbędzie się w piątek. Hugo Chavez zmarł we wtorek (05.03) w Caracas o godzinie 16:25 czasu lokalnego. Od dwóch lat walczył z nowotworem. Miał 58 lat